«Маразм міцнішав»: нардепи − про ідею німецького посла щодо Донбасу

130
Народні депутати України Мустафа Найєм і Ірина Геращенко (віце-спікер ВРУ) прокоментували заяву німецького посла Ернста Райхеля, який вважає, що вибори на Донбасі можуть відбутися навіть у присутності російських військ.

«Думаю, пан посол був би гідним опонентом Сергія Лаврова, який два роки тому дорікнув Берліну анексією НДР, оскільки об’єднання Німеччини відбулося без референдуму. Чесно кажучи, здивований, що досвідчений дипломат з більш ніж двадцятирічним досвідом на дипломатичній службі допускає порівняння НДР зразка 1990 року з ЛНР-ДНР 2017 року. До 1990 року східні території Німеччини були окуповані більше 40 (!) років», − підкреслив у своєму Facebook Найєм.

Він зауважив, що протягом перших 10 років окупації уряд ФРН проводив політику ізоляції щодо до будь-якої країни, що вступала в будь-які відносини з НДР.

«І це за відсутності воєнних дій. Не впевнений, що пан Райхель посмів би запропонувати своїм співгромадянам провести вибори в НДР, якби в житлових кварталах Дрездена і Лейпцига стояли комплекси Град, а лікарні ФРН продовжували б приймати тисячі поранених і загиблих», − наголосив нардеп. 

За його словами, німецький посол перевищив свої повноваження і зловживає своїм статусом. Але це не найбільша проблема.

«Проблема в тому, що пан посол в принципі мало розуміє і відчуває настрої в країні, глибину конфлікту і реальний стан речей. Для дипломата це більше схоже на профнепридатність, ніж на помилку», − зазначив високопосадовець.

У свою чергу, віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко заявила, що разом із колегами вимагає пояснень і спростування щодо цієї заяви.

«Висловлена послом позиція є недипломатичною і образливою для України і Українців, вона зроблена в дні, коли Україна відспівує кращих наших хлопців-воїнів, що захищають в тому числі право посла сидіти в безпеці в Києві і роздавати інтерв’ю», − підкреслила парламентар.

Вона наголосила, що позиція іде врозріз із Мінськими домовленостями, їх першочерговим безпековим блоком, який вимагає негайного припинення вогню і виведення іноземних військ. 

«Німецьких військ на Донбасі немає, а от російські є. Вони є іноземними, Україна – не Росія, і ці війська мають піти геть», − зазначила Геращенко. 

Крім того, вона зауважила, що ці заяви йдуть врозріз з офіційною позицією Німеччини і канцлера Анґели Меркель, «якій ми дякуємо за послідовну підтримку суверенітету і незалежності України».

«І наостанок, ми чекаємо тепер посла в Авдіївці, Красногорівці, Широкиному, Мар’їнці, на власні очі «промоніторити» готовність Донбасу до виборів під обстрілами з російських Градів. Бо поки що далі тилового і безпечного Слов’янська (і то разом з міністром Штанмайєром), посол не бував», − резюмувала віце-спікер ВРУ. 

Коментарi

Коментарiв