Росія може «дозволити» Україні виграти війну – Сироїд

168
Заступник очільника ВРУ Оксана Сироїд пояснила, як Російська Федерація може дозволити Україні виграти війну й уникнути відповідальності.

«Оскільки Росія заперечує свою військову присутність, вважає, що там воюють трактористи і шахтарі. Через російські медіа вже зараз шириться теза про те, що «давайте просто перестанемо їх підтримувати» і Україна туди назад зайде і буде встановлений мир і щастя. Тому я не виключаю, що Росія може нам начебто «дозволити» нам виграти цю війну», – зазначила в інтерв’ю Лівому берегу Сироїд.

За її словами, найбільша загроза такого сценарію – це те, що Росія може повністю уникнути відповідальності за свої дії.  

Крім того, вона запевнила, що від самого початку окупації Донбасу Росія готувала два сценарії, за якими вона може уникнути відповідальності за всі свої злочини.

«Від самого початку в Росії був троякий інтерес щодо окупації Донбасу. Передовсім це закріпити свій вплив на Україну через окупацію Донбасу, тобто мати такий інструмент постійного хитання Україною та зацементувати свою присутність», – стверджує парламентар. 

«Друге, зацементувати також, що це є внутрішній конфлікт, тобто гарантувати, що ніхто не буде бачити їхньої присутності. І останнє, безперечно уникнути відповідальності за окупацію Донбасу», – підкреслила нардеп.

На її думку, одним із варіантів реалізації цього сценарію є Мінські домовленості, оскільки саме цей документ говорив про вибори під окупацію, а це означає саме вибори російських представників – ось ця гарантія впливу. 

«Щодо особливого статусу, стверджувати можна аналогічно. Найголовніше, що Росія у Мінських домовленостях виступає як миротворець, тобто на Донбасі немає зовнішньої окупації, а є лише внутрішній конфлікт», – зазначила Сироїд. 

 

Другий сценарій, за її словами, є більшою загрозою, аніж сценарій «Мінськ».

«Тут ідеться про ту фальшиву, так звану реінтеграцію, тому що йдеться не про правдиву реінтеграцію, а насправді про колонізацію. Тобто Росія, яка заперечує свою присутність на Донбасі та стверджує, що там воюють лише шахтарі та трактористи, вже зараз через свої медіа розглядає можливість припинення підтримки терористів Донбасу, і Україна може туди зайти та там буде встановлено мир», – підкреслила політик.

Відповідно, як вона запевнила, існує загроза, що Росія за таких умов повністю уникне відповідальності за все. 

Коментарi

Коментарiв