Радник Порошенка: за яких умов Україна може не вистояти проти Кремля

141
Директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік, радник Президента України Володимир Горбулін назвав умови, за яких українська сторона не зможе протистояти Росії. 

Фахівець запевнив, що Україна не зможе протистояти Росії, якщо та використовуватиме авіацію та ракетні війська стратегічного призначення – про це пише УНІАН

«Я дуже непогано розуміюсь у всіх озброєннях, які є у світі, особливо стратегічних. Сьогодні Україна не зможе протистояти Росії, якщо при цьому буде використано авіацію та ракетні війська стратегічного призначення з боку РФ. Просто не зможе. Натомість Росія не виграє цю війну, якщо вона це використає», – пояснив Горбулін. 

За його словами, Україні потрібно все робити, щоб мати ще ефективніші можливості для такої відповіді, «щоб там і думки такої не стало». 

«Ми повинні довести свій оборонний стан до такої форми, щоб могли відповісти на агресію та перейти до наступальних акцій на свої території щонайменше», – зазначив президентський радник.

Крім того, він назвав низку сценаріїв, які Кремль може реалізовувати проти України у рамках «гібридної війни».

«На українському фронті світової гібридної війни ситуація залишається вкрай напруженою. Головний розрахунок противник робить на те, що політичний конфлікт і економічні проблеми підірвуть українську оборону з середини, а наші союзники здадуть свої позиції», – підкреслив експерт.

«Можна не сумніватися – Кремль готовий до цього та сподівається, що зможе нас штовхнути в спину, якщо ми раптом опинимося біля умовної прірви», – запевнив він.

 «Які сценарії може застосувати до нас Кремль найближчим часом? Сценарій, який умовно назвемо війною, – це може бути наступ збройних формувань з Донбасу, підтриманих російськими військами з усіх можливих напрямків; сценарій ультиматуму – це може бути ультиматум щодо федералізації та фактичної десуверенізації України; сценарій деградації – перетворення України на «сіру зону», нічийну територію нестабільності та замороженого конфлікту, приречену на поступову деградацію», – пояснив фахівець. 

«Який з цих сценаріїв буде реалізований – ми цього не знаємо, але маємо бути готовими до будь-якого з них», – підсумував Горбулін.

Коментарi

Коментарiв