Історик: Путін усе ж планує нарешті покинути Донбас

155
Кандидат історичних наук Сергій Климовський пояснив, чому є підстави думати, що Кремль таки готується покинути Донбас. 

За словами Сергія Климовського, Росія все ж готується покинути Донбас, оскільки широкомасштабна військова агресія тут може завершитися новими і серйозними проблемами для Кремля, прорахувати які не може навіть найкрутіший комп’ютер.

«Кремль, «ДНР» і «ЛНР» протягом двох років мріяли вголос про наступ «укропів», а мрії мають властивість збуватися. Кремль тестував Трампа Авдіївкою, але після контратак ЗСУ сам злякався, і вирішив: мрія про настання починає збуватися», – підкреслив у статті для VectorNews історик. 

«Із переляку почав стріляти на всіх 400 кілометрах лінії фронту, який тримає «ДНР» і частково «ЛНР». Тій пощастило, – у неї фронт в основному на Сіверському Донці, тому «ЛНР» поводиться тихіше, і снарядів «військторг» їй відпускає менше», – додав експерт.

Крім того, він зауважив, що скромні контратаки ЗСУ на Світлодарській дузі та у Авдіївці показали Кремлю, що фронт «побіжить» наввипередки із загородзагонами, що його підпирають, якщо за справу візьмуться навіть не бригада, а кілька батальйонів ЗСУ.

«Де може бути прорив – у Генштабі РФ не знають. Його можна очікувати майже всюди, а 20 тисяч вояків «ДНР» 300 кілометрів свого фронту не втримають, – занадто вони розкидані по теплих квартирах. Суцільної лінії окопів немає, і все не як у першу світову під Верденом. Усе зовсім інакше, і не схоже навіть на другу світову, – тоді через лінію фронту «мішечники» не шастали», – пояснив фахівець. 

За його словами, у Кремлі очікують на прорив із боку українських воїнів на лінії Широкино – Пікуза, проте він може статися і під Докучаєвському, і під Дебальцевим, і під Ясинуватою.

«Останнє місце є найбільш імовірним, оскільки дозволяє, якщо не звільнити частину Донецька, то зіпсувати все красиве життя «ДНР». Тому куратори і попередили Захарченка про усунення, якщо він здасть Ясинувату. На цій хвилі хтось із пропагандистів для нагнітання ситуації запустив фейк про українські танки під Новоазовськом, а його колеги взялися розвивати тему: Донецьк – Сталіно – Сталінград», – стверджує Климовський. 

Щоправда, як він зауважив, Захарченко за всього свого та Кремля бажання не може перейменувати місто, тож «буде комікс»: Сталінська народна республіка. 

«Усі три слова між собою не дружать, а Москві доведеться говорити в ПАРЄ і ООН про Україну, яка воює зі сталіністами», – підкреслив історик.

Так, на його думку, Кремль нині перебуває у ситуації кішки, яка «знає, чиє сало з’їла, і знає, що хвіст їй надеруть». Тому мучиться двома питаннями – «коли будуть дерти і що в цьому разі робити: збігати або волати і дряпатися». 

Крім того, він запевнив, що у разі масштабного наступу ЗСУ у Путіна виникають дві проблеми: технічна та політична. Перша – доведеться вводити регулярні війська та багато. Для початку 20-30 тисяч, тільки щоб утримати фронт. 

«Політична, – під яким «соусом» їх вводити, оскільки не можна відправити у «відпустку» на Донбас три дивізії зі зброєю та технікою, попередньо звільнивши їх з армії. Позбавлення військових квитків підірве дисципліну в цій армії, а її пересування помітить з неба всевидюче око супутників США», – пояснив історик. 

 

«У Кремлі розуміють, що начхати, як на санкції, на перспективу великої війни на декількох фронтах і конфлікт з усім світом не вийде. Тому реалістично готуються до війни і поспішно зміцнюють свій південний фланг від Астрахані до Ростова як можливий театр бойових дій», – підкреслив фахівець. 

«У Кремлі уже усвідомили: масове введення військ РФ на Донбас у відповідь на розвиток ЗСУ операцій щодо ліквідації терористичних угруповань «ДНР» і «ЛНР» може завершитися новими та серйозними проблемами, прорахувати які не може навіть найкрутіший комп’ютер. Тому Кремль почав зондувати в інформаційному просторі варіант: зняття санкцій в обмін на відхід з Донбасу», – підсумував Климовський.

Коментарi

Коментарiв