Скандалу не буде – Клімкін про вандалізм нардепа від «БПП»

215

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін запевнив, що скандалу, пов’язаного зі вчинком народного депутата Олексія Гончаренка, який напередодні розмалював фрагмент Берлінського муру, не буде.

Нагадаємо, народний депутат Олексій Гончаренко розмалював фрагмент Берлінського муру. У Німеччині засудили такий акт і заявили, що український нардеп порушив Віденську конвенцію про дипломатичні зносини.

Слово «Nein» червоною фарбою під прицілами телекамер Гончаренко присвятив послу Німеччини в Україні Ернсту Райхелю, який напередодні в одному з інтерв’ю заявив, що вибори на Донбасі можуть відбутися і за присутності окупаційних військ в регіоні. Берлінська ж стіна постраждала, бо Гончаренко вважає її «символом кремлівської окупації». 

Павло Клімкін підкреслив, що вчинок нардепа був емоційним і зайвим, проте такі дії навряд стануть причиною міжнародного скандалу.

«Цей вчинок можна пояснити емоціями, але у політичному контексті, я вважаю, це було зайвим. Проте я можу чітко сказати, що німецька сторона не сприймає це як щось таке, що свідомо спрямоване проти неї», – зазначив очільник МЗС. 

Крім того, на дії Олексія Гончаренка відреагував нардеп Ігор Мосійчук, який закликав відкликати свого колегу зі складу української делегації в ПАРЄ.

«Олексій Гончаренко не ди*іл і не неадекват. Він завжди все робить чітко усвідомлюючи наслідки. Його вчорашній перформанс, а точніше акт вандалізму під посольством Німеччини, де Гончаренко обписав фрагмент Берлінського муру, направлений на підрив дипломатичних стосунків України з цією країною», – наголосив у своєму Facebook парламентар. 

На його думку, Гончаренко обмалював фрагмент Берлінського муру, щоб підірвати дипломатичні стосунки України з Німеччиною, а «акт вандалізму вчинений Гончаренком стоїть в одному ряду з нападом на синагогу в Умані та плюндруванням польських меморіалів у Західній Україні». 

Коментарi

Коментарiв