Янукович наперед знав про підготовку анексії Криму – Мін’юст

151
Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що Росія почала активні дії з підготовки окупації Криму ще 2013 року, і екс-президент Віктор Янукович знав про це.

«Ми чітко встановили і подали у вигляді письмових доказів в ЄСПЛ документи, які свідчать, що активну фазу підготовки до захоплення Криму РФ почала ще 2014 року. Але ми розуміємо, що такий план був раніше. Нам вдалося отримати докази, що в 2013 році РФ уже почала активні дії на території Криму», – заявив Павло Петренко, передає Ліга.net.
 
За його словами, це підтверджується тим, що Кремль несанкціоновано збільшив свій військовий контингент.
«На територію України з боку Криму незаконно перекидався особовий склад і техніка РФ, це підтверджується і тим, що вони вели активну підривну і розвідувальну роботу в місцевих органах влади Криму – і це зафіксовано документально», – підкреслив міністр юстиції.
Крім того, він наголосив, що його відомству відомі прізвища посадових осіб Росії, які координують цю спецоперацію.
Посадовець зауважив, що в матеріалах позову є документальні докази захоплення в полон і застосування тортур з боку російських силовиків до місцевих жителям Криму 2014 року.
«Це ще раз підтверджує, що так звана версія РФ про те, що вони «емоційно відреагували на революцію» і «допомогли своїм братам» у Криму, провівши «референдум» – це повна брехня», – стверджує очільник Мін’юсту.
Крім того, він наголосив, що колишнє керівництво України – Янукович, його оточення, а також керівництво спецслужб не могли не знати про дії з підготовки окупації півострова.
«Фактично вони допомагали тому, щоб в Криму розвивалася підготовка до захоплення 2013 року. Усі ці докази ми подали в ЄСПЛ», – резюмував Петренко.

Коментарi

Коментарiв