Влада розуміла, що невигідний Україні «Мінськ» доведеться виконати – експерт

172
Політолог Ігор Петренко прокоментував останню ескалацію на Донбасі і тиск на Україну у виконанні Мінських домовленостей.

Фахівець підкреслив, що слід уже відверто говорити про те, що Мінські домовленості були написані Москвою та враховують інтереси в першу чергу РФ. Усе це на шкоду Україні.
«Головним завданням Москви є якраз імплементація «Мінська», тому що їм це вигідно, щоб залишити в зоні впливу й чинити тиск на Україну. Адже Донбас їм не потрібен. Крим – так, як військова база є дуже важливим. Хто володіє Кримом, той володіє Чорним морем. Всі це розуміють», – стверджує у коментарі Слову і Ділу Петренко.
За його словами, нинішня ситуація – просто затягування часу, а українська влада чудово розуміє ситуацію.
«Затягування «Мінська» – дуже вигідне політичне виправдання, хоча коли влада підписувалася під ним, то прекрасно усвідомлювала, що прийде час, коли його доведеться виконувати. Ось зараз і приходить той час», – зауважив експерт.
Також він наголосив, що нині уже поступово готується громадська думка, щоб це можна було ухвалити.
Щоправда, як він пояснив, не виключено, що Президент спробує перекласти більшу частину відповідальності на референдум. Поки йдеться про НАТО. Що придумають далі – незрозуміло, але це може торкнутися і виборів, і Донбасу.
 
«Від самого початку влада розуміла, що вона до цього прийде. Є великий тиск як з боку Європи, так і з боку США щодо виконання політичної частини. Зараз буде поле для дискусій: а ось давайте, якщо не повний контроль кордону, то спільний, давайте сформуємо цивільно-військові адміністрації», – підкреслив політолог.
Крім того, він зауважив, що Президент завжди говорив про вірність «мінському формату», але він очевидно шкодив інтересам України.
Нині ж, на думку Петренка, наразі влада намагатиметься працювати на рейтинг, щоб максимально знизити збитки, які можуть бути від імплементації угод у тому вигляді, в якому вони є.
«Проблема в тому, що якщо два роки тому зовнішня кон’юнктура була кращою для нас, то зараз вона погіршується: це стосується безвізового режиму, виборів у країнах ЄС та США. Зараз уже говорити про те, що ми можемо змінити ситуацію, щось переглянути, немає сенсу. Шанси, які були, ми втратили», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв