Влада цинічно ігнорує режими секретності – військовий

150
Генерал армії України, екс-очільник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж розповів про основні проблеми вітчизняної технічної розвідки і пояснив, як це впливає на ситуацію на Донбасі.

На тлі зломів серверів Національного банку України, Казначейства тощо Маломуж зауважив, що ідеться про систему контррозвідки, яка повинна забезпечити збереження секретів.
«Колись мій керівник технічного департаменту, ще при Ющенку, зайшов в АП і подивився, як там використовуються засоби зв’язку і комп’ютери, він сказав, що це решето, яке доступно не тільки іноземним розвідкам, а й простому комп’ютернику. Тобто цілком таємні матеріали, надважливі секрети, які ми ще маємо в деяких сферах, вони доступні були всім», – розповів в ефірі 112 генерал.
«Керівники держави цинічно ігнорують режими. Режими таємності, режими перебування в приміщеннях, засідання РНБО, режими переговорів, режими, можливо, спілкування шифрованими зв’язками. Це ігнорується, тому що для цього потрібно дотримуватися якихось правил, а в нас не звикли  притримуватися правил», – підкреслив військовий.
Крім того, він розповів, де відеоматеріали і прослушки щодо того, що на Сході Україні перебувають російські війська.
«От така велика проблема. Протягом 2005-2008 років ми практично обновили технічну  розвідку на рівень світових стандартів. Ми конкурували з Німеччиною, Великобританією, Францією, Росією. В режимі онлайн, коли ми продавали деякі засоби Індії, Україна у п’яти країн виграла в тендері – у прямому режимі перехоплення. Тобто маємо надпотужні можливості. Ільяшов і інші керівники, які потім прийшли, просто знищили цю технічну розвідку», – пояснив фахівець.
За його словами, вони перевели її на тактичний рівень.
«Оці всі стратегічні засоби технічна розвідка діставала в Аденську затоку: зараз ми цього не маємо. У нас розробки, які вела спільно Академія наук, КПУ і наша професура – у нас 138 професорів в самій технічній розвідці. Це ті люди, які добувають комп’ютерну інформацію, дешифрування, радіоперехоплення, тобто всі напрямки по світу. Це все було знейтралізовано і зараз ефективного росту немає», – підсумував Маломуж.

Коментарi

Коментарiв