Росія почала готувати напад на Авдіївку ще півроку тому – США в ОБСЄ

195
Під час засідання постійної ради у Відні заявила представник США в ОБСЄ Кейт Бернс заявили, що передумови загострення ситуації біля Авдіївки бачили ще задовго до її початку.

Як підкреслила Бернс, у звітах СММ ОБСЄ, що працює в зоні АТО, є докази того, що напередодні загострення ситуації під Авдіївкою російські війська і проросійські бойовики готували масштабний наступ.
«За тиждень до початку штурму СММ спостерігала в підконтрольному бойовикам Кришталевому вантажівки з боєприпасами, які формою і розміром відповідали ракетам для РСЗВ», – повідомила представник США в ОБСЄ.
«Напередодні штурму, за два дні до нападу, безпілотник спостерігачів помітив 45 вантажівок військового типу в камуфляжному забарвленні за 500 метрів від залізничної станції в контрольованій бойовиками Амвросіївці, що за 15 кілометрів від російського кордону», – підкреслила постпред.
За її словами, бойовики переслідували спостерігачів Спеціальної моніторингової місії і змусили їх покинути місцевість і в цей же день терористам не дозволили потрапити у підконтрольне терористам Маркіне, що за 5 кілометрів від російського кордону.
Крім того, Бернс наголосила, що супутникові знімки підтверджують дані спостерігачів – вони показали не менше шести артилерійських позицій на підконтрольній бойовикам території в межах досяжності Авдіївки.
Відповідно до інформації ОБСЄ, об’єднані російсько-окупаційні війська розширювали свої позиції біля Авдіївки протягом шести місяців, у тому числі і в підконтрольних Україні районах на лінії зіткнення.
«Цю ескалацію підготувала Росія і бойовики. Як тільки почалися бойові дії, об’єднані російсько-терористичні сили блокували доступ СММ до Ясинуватої протягом наступних трьох днів», – підкреслили в ОБСЄ.

Коментарi

Коментарiв