Я першим візьму в руки автомат – Насалик розповів, за яких умов приєднається до блокади

197
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик під час виступу у ВРУ емоційно прокоментував економічну блокаду Донбасу.

Під час виступу з парламентської трибуни у рамках Години запитань до уряду Ігор Насалик заявив, що блокада може призвести до того, що шахтарі, які досі працюють на непідконтрольній Україні території, поповнять ряди незаконних збройних формувань.
«На непідконтрольній території залишилось 60 тисяч шахтарів, оплата їхньої праці відбувається за тією ж ціною, яка ведеться й нашим шахтарям – ця ціна на сьогодні становить 1730 гривень», – підкреслив урядовець.
За його словами, питання блокади – це питання політичного рішення, яке має вирішуватись у ВРУ.
«Ми повинні усвідомити, що повна блокада призведе до того, що ці шахтарі не отримають заробітної плати. Якщо ці шахтарі позбавлені форми існування через відсутність зарплати і вони піднімуть зброю і виступлять проти режиму який там є, я перший візьму автомат і приєднаюсь до блокади, але якщо ці шахтарі позбавлені засобів для існування поповнять незаконні збройні формування там – то це питання крові», – стверджує міністр.
До слова, напередодні Насалик лякав тим, що через блокаду Донбасу українці можуть повернутись до віялових відключень світла. Він допустив можливість віялових відключень світла з кінця березня у разі продовження повного блокування поставок енергетичного вугілля із зони АТО.
Високопосадовець запевнив, що існуючих запасів антрацитового вугілля вистачить для роботи ТЕС до кінця зими і в разі повної блокади, запаси антрацитової групи до кінця березня будуть фактично на нулі.
 
Як він зауважив, нині паралельно ведуться переговори з приватними компаніями про постачання антрацитової групи вугілля зі США в обсязі 1 мільйон тонн.
Крім того, Насалик нагадав, що у разі досягнення домовленості і до моменту прибуття вугілля в Україну, пройде не менше 50-60 днів.
На думку урядовця, блокування поставок вугілля із зони АТО повинне вирішуватися «не законом сили, а силою закону». Так, він заявив, що міністерство готове відмовитися від вугілля з окупованих територій тільки в разі затвердження відповідного рішення на державному рівні.

Коментарi

Коментарiв