Політолог: Вибори на Донбасі – занадто небезпечний компроміс заради миру

169
Політолог Валерій Димов прокоментував можливість проведення виборів на Донбасі і пошук компромісних варіантів. 

За словами фахівця, очевидно, що Німеччина активізувалася у цьому питання на тлі передвиборчої підготовки. Тим не менше, українська дипломатія дала зрозуміти нашим партнерам, що вибори на Донбасі – в компетенції української влади.

«Якщо країни-партнери хочуть усунути це питання з порядку денного, щоб продемонструвати своїм виборцям успішні кейси та миротворчі місії, то наша влада відповідає перед своїми виборцями. А суспільство не погодиться, щоб доля України вирішувалася «за спиною», – зауважив у статті для Слова і Діла Валерій Димов.

Він зауважив, що у Кремлі думають, ніби тепер перед ними відкривається «вікно можливостей» завдяки новому президенту США Дональду Трампу, який поки не розбирається в цій ситуації, а тим часом Путін піднімає ставки. Звідси і ескалація в Авдіївці.

У цій ситуації, як запевнив експерт, ніхто не піде не те що на зміни до Конституції, а й навіть на ухвалення закону в парламенті. 226 голосів не знайдуть, як би не хотілося Путіну, його маріонеткам чи його партнерам у цих країнах, які готуються до виборів.

«Яким чином посол Райхель, Тіллерсон чи Трамп гарантують безпеку проведення виборів на Донбасі? Колись на Балканах у Сребрениці був військовий контингент Нідерландів. Там були знищені від 7 до 9 тисяч чоловіків віком від 14 до 72 років. Це була різанина. Уряд пішов у відставку», – підкреслив політолог. 

«Як, умовно кажучи, гарантувати безпеку жінці від партії «Свобода», що має право балотуватися на українській території будь-де? Як гарантувати безпеку лікарю чи вчителю, які, можливо, агітуватимуть за цю партію? Не того ж дня, коли відзвітує ОБСЄ, а «на завтра»? Про жодні болісні компроміси не може бути й мови, що б хто не писав у статтях та що б не заявляв посол», – стверджує Димов. 

Крім того, коментуючи ситуацію щодо ОБСЄ, він підмітив, що вони уже три роки не можуть вийти з резолюцією, оскільки Кремль блокує все що можна. Тому на миротворчий контингент покладати надій не варто.

«Усе одно світ розуміє, хто розв’язав цю війну. Поступово РФ стає більш ізольованою, а Заходу дедалі складніше грати в гібридні війни, заплющуючи очі та ховаючи голову в пісок. Питання в тому, що їм невигідно називати речі своїм іменами, тому що ніхто не хоче воювати з країною, яка має ядерну зброю та право вето», – пояснив фахівець. 

«Але на болісні компроміси вони можуть іти на своїй території, а не нав’язувати свої думки іншим, тому що Путіна зупинили не Захід, формати чи домовленості, а українські солдати під Авдіївкою. Якщо Путін міг взяти Дебальцеве, порушивши Мінські домовленості, він це зробив із шаленими жертвами. Якби він міг взяти Маріуполь, то вже давно зробив би це. Але українська армія насправді є тою стороною переговорів, що зупиняє агресора», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв