Це неможливо вирішити за кілька років – Фукуяма про корупцію в Україні

161
Відомий політолог і професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма запевнив, що проблеми, подібні до корупції в Україні, неможливо вирішити за декілька років. 

«Проблема в очікуваннях. Після Помаранчевої революції і Євромайдану багато хто сподівався, що все швидко зміниться. Але якщо ви подивитеся на історію інших країн, таких як США, у яких були схожі проблеми – корупція, що глибоко в’їлася, – то побачите, що такі проблеми не вирішуються за кілька років», – підкреслив в інтерв’ю НВ Френсіс Фукуяма. 

За його словами, боротьба з корупцією – це справа кількох поколінь. 

«Буквально тільки що я презентував кейс Американської служби лісового господарства з XIX століття, який показує, що американська політична система була тоді дуже корумпована. Багато хто цього не розуміють, їм здається, що Америка ніколи не знала великомасштабної корупції», – зауважив професор.

Як він зазначив, нині Україна переживає своєрідний поворот поколінь, і багато з чинних політичних гравців – це люди, які виросли в радянський час, і у них досі радянське розуміння державної служби. Тому, на переконання експерта, таких людей потрібно замінити.

«Дуже важливо, щоб виросло нове покоління, з іншими цінностями. Але вони не виграють боротьбу, якщо не будуть до неї готові», – стверджує політолог.

Крім того, він висловив думку, що найуспішнішою реформою, яку вдалося реалізувати Україні, стала реформа газового ринку. 

«Торішні реформи були дуже успішними. Я маю на увазі в першу чергу реформу газового ринку та уніфікацію цін. Це дійсно був болісний процес для звичайних громадян, тому що платіжки за опалення сильно зросли, але цього не можна було уникнути», – пояснив Фукуяма.

На його переконання, саме ця реформа знищила велике джерело корупції, яке перерозподілило державні субсидії у кишені посередників. Також, за його словами, це допомогло Україні позбутися залежності від російського газу і тепер у Росії менше інструментів впливати на ситуацію в країні.

«Мені здається, українці ще в повній мірі не оцінили, наскільки важливо вашій країні бути незалежною у зовнішній політиці. Та й раціоналізація економіки не менш важлива, адже при низьких цінах на газ використовується він неефективно», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв