У ВРУ жорстко відреагували на затримання Сергія Жадана у Білорусі

190
Народний депутат України, віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко повідомила, що Міністерство закордонних справ України готує ноту протесту у зв’язку з ганебним затриманням поета Сергія Жадана у Мінську.

Про це Ірина Геращенко повідомила у своєму Facebook

«Це дійсно ганьба і пора жорстко ставити питання перед Мінськом про неприпустимість дій ФСБ, що в цей ганебний спосіб, через формування спільних чорних списків намагається таким чином погіршити і наші з білорусами двосторонні взаємини», – наголосила парламентар.

За її словами, МЗС вже дало доручення, щоб працівники посольства супроводжували Жадана в аеропорт і до перетину кордону.

Нагадаємо, 11 лютого відомий український поет Сергій Жадан повідомив, що напередодні його затримали у Білорусі, забравши прямо з ліжка до правоохоронних органів.  

«А ось весела історія, що сталась зі мною сьогодні в Мінську. Близько другої ночі до мене в готельний номер нагрянув міліцейський патруль – серйозний і зосереджений. Нічого не пояснюючи, доправили до відділення, почали пробивати по базі, нічого не знайшли», – розповів поет. 

«Задзвонили до КГБ. Там їм порадили їхати до іншого відділення, Ленінського. В Ленінському знову пробивали по базі, врешті, пояснили – виявляється, мені ще 2015-го заборонено в’їзд на територію РФ (яка прикрість) із формулюванням «за причастность к террористической деятельности», – підкреслив Жадан.

За його словами, оскільки Білорусь і Казахстан перебувають із РФ в одній візовій зоні, то заборона автоматично переходить і до Білорусі з Казахстаном. 

«І якщо неможливість потрапити в Казахстан я ще якось переживу, то за Білорусь прикро. Ночувати довелось у камері. На ранок довго писали пояснювальні, розпитували про тероризм. Зрештою, поставили штамп про заборону в’їзду до Білорусі на невизначений термін», – зазначив митець. 

«І ось що я думаю. Дорогі друзі з МЗС та посольства України в Білорусі, це ж неправильно, коли українських поетів арештовують без пояснення й тримають у камері без причини? Правильно ж? Може якось відреагуєте? Давайте, скажімо, розірвемо з ними дипломатичні стосунки. Або оголосимо їм Хрестовий похід. Будь-ласочка», – підсумував поет.

Коментарi

Коментарiв