Україна насправді має більш ніж достатньо доказів підготовки агресії РФ – політолог

220
Політичний експерт Михайло Бесараб констатував, що Україна має більш ніж достатньо доказів того, що Росія вчинила акт агресії проти суверенної України та окупувала частину її території. Щоправда, проблема полягає у нездатності провідних держав світу ухвалити адекватне політичне вирішення проблеми.

Фахівець підкреслив, що Міністерство юстиції України зібрало десятки тисяч доказів того, що Росія готувала збройну агресію проти України і окупацію частини наших територій заздалегідь. Є достатньо доказів того, що окупація Криму і збройна агресія проти України відбувалися ще 2013 року – до Революції Гідності.

«Чи вплине це на конфігурацію переговорного формату по врегулюванню ситуації в Україні? В даному випадку не варто виходити з юридичних оцінок і наявності аргументів і фактажу», – зауважив у коментарі 24 Бесараб.

Крім того, він зазначив, що Україна виконала всі свої зобов’язання, згідно Будапештського меморандуму, під яким стоять підписи президента США і прем’єр-міністра Великої Британії. 

«Мабуть, час державам-гарантам безпеки України долучитися до переговорного формату і зайняти відповідну позицію, згідно всіх ухвалених і ратифікованих міжнародних документів», – наголосив політолог.

За його словами, у вирішенні конфлікту багато що залежить від жорсткої позиції України, яка має бути чіткою і визначеною. Проте ще більше залежить від рішення адміністрації Дональда Трампа, прем’єра Великої Британії, канцлера Німеччини і президента Франції.

«Україні потрібно оголосити чіткі маяки або червоні лінії, через які ми не переступимо, оголосити наші принципові позиції, вимагаючи від міжнародної спільноти відповідної реакції», – підкреслив експерт.

Він зазначив, що це повинні бути не лише політичні заклики, а базуватися на підписаних документах ООН і інших міжнародних організацій. Правова позиція України бездоганна. 

«Необхідно лише наполягати на своєму і апелювати до світового співтовариства дотримуватися норм міжнародного права і гарантій, наданих Україні», – підсумував політолог. 

До слова, відповідно до СММ ОБСЄ, що працює в зоні АТО, є докази того, що напередодні загострення ситуації під Авдіївкою російські війська і проросійські бойовики ще за півроку готували масштабний наступ.

Коментарi

Коментарiв