Журналіст помітив цікаву деталь у затриманні Сергія Жадана у Білорусі

211
Український публіцист, журналіст, політичний оглядач Віталій Портніков висловив думку, що роботи популярного письменника Сергія Жадана – демонстрація того, що українська мова може жити і розвиватися, а це якраз те, що важливо Білорусі, в якій рідну мову вигнано русифікаторами.

Нагадаємо, 11 лютого відомий український поет Сергій Жадан повідомив, що напередодні його затримали у Білорусі, забравши прямо з ліжка до правоохоронних органів.  Пізніше йому заборонили в’їзд до країни, хоча згодом скасували це рішення. 

«Одного з найвідоміших в Україні – і одного зі знакових для Європи – літераторів затримали співробітники правоохоронних органів сусідньої країни «за причетність до терористичної діяльності». Це не білоруське, а російське формулювання», – підкреслив у статті для Радіо Свобода Віталій Портніков.

«Точно кажучи, Жадану заборонений в’їзд у Росію, а не в Білорусь. Але Білорусь і Росія перебувають в єдиному візовому просторі і білоруські правоохоронні органи діють в симбіозі з російським ФСБ. Це – формально. Фактично ми маємо справу з черговою брехнею, на яку варто звернути увагу», – пояснив публіцист. 

Він нагадав, що під час нещодавньої прес-конференції президент Білорусі Олександр Лукашенко зробив сенсаційне зізнання.

 

«Існує «чорний список» громадян усіх країн світу, яким заборонено в’їзд до Росії та Білорусі. Лукашенко повідомив, що в цьому списку півтора мільйона прізвищ, причому на Білорусь припадає «усього» сто тисяч. В’їзд всіх інших громадян заборонено Російською Федерацією. Лукашенко пообіцяв, що навіть після запровадження його країною безвізового режиму для країн ЄС та Північної Америки Білорусь не буде допускати на свою територію тих, хто не подобається Путіну», – зауважив експерт.

Крім того, він запевнив, що прізвища Сергія Жадана не було у цьому списку, оскільки якщо це прізвище є – особу просто не допускають на територію Республіки Білорусь. 

«Як, до речі, вже не раз бувало з українськими журналістами і правозахисниками. А це означає, що прізвище Жадана було внесено у «чорний список» небажаних персон вже після того, як українські громадяни перетнули державний кордон Республіки Білорусь. Причому внесені на вимогу російської сторони – інакше білоруські міліціонери не посилалися би на «чорний список» сусідів», – наголосив журналіст.

За його словами, це свідчить про те, що територія Білорусі перебуває під пильною увагою російських спецслужб, відтак кожен, хто прибуває до цієї країни, може розраховувати на увагу агентів ФСБ, якими в буквальному сенсі слова переповнено Мінськ, і на увагу їхніх білоруських партнерів, багато хто з яких є інформаторами Москви.

«Якщо це розуміти, то стає ясно, як відбувається така «відкладена» екзекуція та чому вона в останні тижні стосується вихідців із українського сходу. Зрозуміло, чому російські спецслужби дратує кожен, хто говорить правду про Донбас. Для країни, яка оголошує «героями» садистів «Ґіві» і «Моторолу», така правда – справжнісінька образа, підрив безпардонної пропаганди. А Жадан – так це взагалі «жива бомба», справжній «терорист», – стверджує Портніков.

Також він зауважив, що Жадан – популярний письменник і виконавець, чиї виступи викликають захоплення у молоді, один з організаторів Майдану в Харкові та людина, яка довела, що навіть у великому місті, яке десятиліттями піддавалося русифікації, українська культура може стати модною.

«Для імперії все це – доказ її неминучої смерті, демонстрація краху всіх зусиль із перетворення підкорених народів у покірне стадо «російськомовних». Зрозуміло, що імперія не хоче вмирати. Зрозуміло, що вона хоче, щоб Жадан скоріше покинув територію, яку вона поки що контролює. Імперській Росії не потрібен Жадан. А Білорусі Жадан потрібен, оскільки він є справжнім союзником білорусів», – підсумував публіцист.

Коментарi

Коментарiв