Російський політик: Путін – не ідіот, і не хоче лізти у велику війну

224
Російський політик, президент загальноросійського громадського руху «Союз Правих Сил» Лєонід Гозман пояснив, із чим пов’язана нова ескалація на Сході України.

«На жаль, в РФ відбувся такий режим, який весь час потребує підживлення напруги. Цьому режиму потрібні зовнішні вороги, оскільки з ними тоді можна пояснити, чому багато чого не виходить: немає нормальних виборів, скажімо. Побоююся, що агресія зовнішньої політики Кремля буде продовжена», – зауважив Гозман.

Тим не менше, за його словами, Росія навряд чи наважиться на якісь агресивні дії щодо країн НАТО. 

«Путін не ідіот, і у велику війну вплутуватися не хоче. Тим більше, що у нього є можливість проявляти силу і жорсткість, отримувати ворога, необхідного для внутрішньої політики не на території країн НАТО – є Україна для цього. Російська агресія проти країн НАТО – думаю, що поки до такого божевілля не дійшли. Але, якби я був у країнах НАТО, я б думав про зміцнення обороноздатності», – підкреслив у статті для Апострофа політик. 

Крім того, він висловив побоювання, що в ситуації, коли з турецьким президентом Реджепом Ердоґаном помирилися, «а з Трампом поки не сварилися», і його критикувати не можна, і робити США ворогом нині досить складно, то іншого ворога, крім України поки непомітно, в найближчий місяць точно. 

«Потім, коли ми знову посваримося з американцями – вони знову стануть ворогами. Але зараз те, що відбувається на російському телебаченні – дуже сильне загострення ставлення до України. Те загострення на Донбасі, яке відбулося в останні дні показово», – наголосив опозиціонер.

Як він зауважив, останніми днями ситуація там дещо заспокоїлась у певному сенсі, але ця картина зовсім не впливала і не впливає на російських пропагандистів, які продовжують кричати про фашистів у Києві, і про те, що влада в Україні – незаконна. 

«Це дуже погана ознака з точки зору ситуації в Україні та щодо її конфлікту з Росією», – стверджує Гозман. 

«Те, що відбувається в Україні з РФ на Донбасі – це війна визвольна: колишня колонія імперії намагається остаточно від неї позбутися. Але в російській пропаганді це все представлено інакше. Це етичне протистояння і лінгвістичне (нібито не дозволяють говорити російською)», – пояснив фахівець. 

«І під це знаходять ідіотів, які на картинку ТВ в Росії допомагають підтвердити ці «тези». Це продовжують крутити по всіх каналах, і у людей складається враження, що в Україні люди воюють за право розмовляти російською мовою. Така пропагандистська кампанія підтримує образ того, що в Україні фашисти. А такий образ дозволяє їм виправдовувати свої дії на Донбасі стільки, скільки їм потрібно», – підсумував політик.

Коментарi

Коментарiв