Гриневич пояснила, чому МОН хоче скасувати домашнє завдання у молодших класах

184
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич пояснила, навіщо МОН хоче скасувати домашні завдання у молодшій школі і дозволити обирати предмети у старшій.

«Говорять про якісь скорочення предметів. Ще ніхто нічого не скорочував. Ці розмови, мабуть, розпочалися з того, що ми оприлюднили проект навчального плану профільної школи 10-11 класів», – запевнила Лілія Гриневич. 

«Що дитина робить у 10, 11 класі? Вона робить свій вибір: куди далі вона буде вступати, якою буде її освітня траєкторія. Зрозуміло, що їй треба сконцентруватися на певних предметах. Сьогодні діти вивчають у старшій школі 21 предмет одночасно. Зрозуміло, що вони не можуть осягнути всього у рівний спосіб», – підкреслила в ефірі 112 очільниця МОН.

Тому, за її словами дитина має право в 10, 11 класі визначитися, хоче вона займатися природничо-математичним напрямом чи гуманітарним. 

«І якщо я хочу займатися природничо-математичним, це означає, що в мене буде менше уроків літератури, історії, зарубіжної літератури і гуманітарних предметів. І навпаки. Тому ми змушені дати вибір. Зараз ми дали навчальний план, де відповідно до особливостей дитини, її вибору їй запропонують навчальний план. І школи тепер, як ніколи, 60% предметів можуть обирати для певних класів, для дітей», – пояснила високопосадовець. 

Крім того, вона нагадала, що минулого року було переглянуто програму початкової школи, і серед багатьох рекомендацій, які МОН дало школам, було скасування домашнього завдання принаймні у 1, 2 класах. 

«Хочу сказати, що дуже неоднозначні реакції. На превеликий жаль, наше суспільство, яке навчалося… Знаєте, дуже часто батьки думають, що буде добре, якщо їхніх дітей будуть вчити так, як вчили їх. Це абсолютно не відповідає дійсності», – стверджує міністр освіти.

На її думку, навіть не батьки, а низка людей маніпулює цим.

«Кажуть, що от тепер буде гірша якість освіти, навчання, тому що дітям не дають домашніх завдань. Я хочу заявити ще раз, що це взагалі не відповідає дійсності, тому що у фінській школі, яка є однією з найкращих в Європі, дітям не дають домашніх завдань, але вміють організувати їхню роботу», – підкреслила Гриневич. 

«Навіть старші вікові категорії, які вже працюють вдома, поза уроками також, але вони працюють над спільними проектами, над цікавими темами, і ці завдання поставлено зовсім в інший спосіб, ніж у нашій школі, де завдання спрямовано на одне – запам`ятовування великої кількості теоретичної інформації», – підсумувала глава Міносвіти.

Коментарi

Коментарiв