Путін уже скоро отримає по заслугах – ІноЗМІ

147
Старший науковий співробітник Atlantic Council, редактор одного з найвідоміших канадських видань Діана Френсіс пояснила, як прихід до влади нового президента США Дональда Трампа змінить ситуацію в Росії.

Френсіс нагадала, що радник Трампа із питань національної безпеки Майк Флінн заявив, що після порушення Іраном резолюції ООН (мова про випробування ракети), країна офіційно перебуває під пильною увагою.

«При цьому американський Держдеп мляво відреагував на різке загострення бойових дій у Східній Україні. Жодних звинувачень на адресу російських злочинців не було. Це приголомшило і деморалізувало українців, і всіх тих, хто пильно слідкує за маневрами РФ», – підкреслила у статті для Atlantic Council науковець.

Щоправда, як вона зауважила, пізніше новий постійний представник США в ООН Ніккі Ґейлі висловила беззастережне засудження дій Росії. 

«Сполучені Штати підтримують народ України, який майже три роки страждає від російської окупації і військового втручання. Поки Росія і підтримувані нею сепаратисти не почнуть поважати суверенітет і територіальну цілісність України, ця криза не закінчиться», – заявила постпред США. 

Більше того, вона зазначила, що  «Крим є частиною України. І американські санкції щодо Криму будуть діяти до тих пір, поки Росія не поверне Україні контроль над півостровом».

Як зауважила Френсіс, Ґейлі говорила не від свого імені. Так, спікер Ради з національної безпеки США підтвердив, що Ґейлі та Флінн обговорили цю промову до того, як вона була проголошена в стінах ООН. Флінн «погодився» з її змістом, а в одній із розмов зі ЗМІ спікер зазначив, що заяву Ґейлі можна розцінювати як офіційну позицію.

«Судячи з усього, Трамп поступово входить у курс справи і розширює коло своїх радників, серед них тепер є й військові експерти. Адміністрація нового президента рухається до того, щоб почати приймати правильні рішення щодо Путіна і його вторгнення в Україну», – стверджує експерт. 

За її словами, одним із таких правильних рішень було би пильне спостереження за діями Росії, яка повинна завершувати війну в Україні, повернутися до своїх кордонів і виплатити десятки мільярдів компенсації.

Фахівець наголосила, що поки Трамп поводиться дуже обережно і говорить про перезавантаження відносин з Росією. Але, «ймовірно, незабаром Путін зрозуміє, що в Білому домі сидить «Ведмідь», ігри з яким завершуються погано». 

«… Очевидно, що Трампу в спину дме дуже сильний антипутінський вітер, який підштовхне його до того, щоб стати рішучішим щодо української кризи, ніж Обама. До речі, нещодавні опитування показали, що 67% американців негативно ставляться до Путіна, а 60% – до Росії», – підкреслила Френсіс. 

Крім того, вона зауважила, що усі ті, хто постійно спостерігає за трагедією, що розгортається в Україні, розуміє, що Путін несе більшу загрозу для світу, ніж «ІДІЛ», Китай чи Іран. Він втручається у справи сусідів військовими і фінансовими методами, дестабілізує Східну Європу, Близький Схід і демократії у всьому світі.

У підсумку, за прогнозом науковця, Путін уже зовсім скоро отримає по заслугах, оскільки вперше за довгі роки «президентом США став дуже жорсткий хлопець».

Коментарi

Коментарiв