Гройсман визнав, що тарифи на комуналку є «важкими для українців»

124
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Україна потребує вугілля з окупованих територій, оскільки припинення його постачання може призвести до проблем з електроенергією на вільних територіях країни.

Про це Прем’єр заявив в ефірі телеканалу «Україна» – передає Інтерфакс

«Блокування постачання вугілля, якому немає альтернативи, я думаю, якщо ви запитаєте у експертів, вони скажуть, це означає тільки єдине – зупинка та віялові відключення по всій території України. Чи потрібно доводити до цього? Я вважаю, що ні», – підкреслив Гройсман.

Очільник КМУ зауважив, що нині Україна споживає 24 млн т енергетичного вугілля, з них 9 млн т – вугілля групи «А», яке використовується на ТЕС, видобувається на непідконтрольній території.

«А куди постачається електроенергія? У будинки, домівки, квартири українських громадян», – наголосив глава уряду.

Крім того, він зазначив, що чимало великих українських міст опалюються саме вугіллям, тому якщо хтось заявляє, що треба переходити на газ, то має розуміти – це призведе до ще одного зростання цін на тепло або на електроенергію.

«Я взагалі вважаю, що сьогодні ціни є достатньо важкими для українських громадян», – зізнався Прем’єр-міністр.

За його словами, блокування поставок вугілля з непідконтрольних Україні територій Донбасу може спричинити зупинки і відключення у галузі електро- і теплопостачання по всій території країни.

Тим не менше, Гройсман погодився необхідністю боротьби з контрабандою, як на державному кордоні, так і на лінії розмежування.

«Якщо ми запитаємо, чи є у нас довіра до українських кордонів і лінії розмежування, щодо торгівлі контрабандним товаром – у мене такої довіри немає. І тут я готовий повністю приєднатися до жорсткої боротьби проти контрабанди, але ми не повинні оголошувати жорстку боротьбу українським громадянам, у яких повинно бути світло і тепло», – підсумував очільник КМУ.

Коментарi

Коментарiв