До анексії Криму призвели «зрадницькі» харківські угоди – Джемілєв

264
Народний депутат, уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що російські представники пропонували українській владі «пробачити» так званий борг Віктора Януковича, якщо Україна поновить подачу електроенергії на територію анексованого Криму. 

За словами нардепа, «зрадницькі» харківські угоди, серед іншого, призвели до захоплення півострова: «Росія зрозуміла, що після Революції гідності ми можемо денонсувати Чорноморський договір, і взагалі Чорноморського флоту тут більше не буде. Це теж, вочевидь, один із аргументів».

Він підкреслив, що у Кремлі весь час говорили, ніби не мають жодних територіальних претензій до України, що вони будуть суворо дотримуватися того великого договору, який було підписано 1996 року з Україною. 

«У цьому договорі говорилося, що жодних територіальних претензій у них немає. Але паралельно з цим цілі служби працювали на анексію Криму», – цитує Українська правда Джемілєва.

Щоправда, як він запевнив, анексія українського півострова стала для російського Президента Владіміра Путіна «дуже дорогою іграшкою». 

«Я знаю, коли перекрили електропостачання, сюди приїжджали комісари. Це ніколи в пресу не проходило, мені (голова МВС Арсен) Аваков дзвонив і говорив: «Знаєте, вони поїхали до (тодішнього прем’єра Арсенія) Яценюка. Російські представники пропонують пробачити 1 мільярд доларів боргу Януковича, якщо ми знову підключимо електрику. Як ви на це дивитеся?», – наголосив представник кримськотатарського народу. 

«Я кажу: «Ми не торгуємо своєю батьківщиною. Нехай пропонує, ми не будемо підключати». Ну й, слава Богу, на цьому все скінчилося», – розповів парламентар. 

«Зараз говорять, що вони побігли ще до Порошенка. Порошенко на цю тему зі мною не говорив. Але судячи з того, що вони з порожніми руками їхали, зрозуміло, якою була відповідь Порошенко. Тож блокада сильно вдарила по них, вона зробила значно дорожчим утримання Криму», – зауважив уповноважений Президента.

Також він підкреслив, що «блокади ефективні, але однаково багато чого везуть в обхід».

«Нам говорять, що там у магазинах повно української продукції. В основному через Керченський міст об’їжджають. Так, щоправда, дорожче виходить, але все одно. «Рошену» ось, наприклад, там, кажуть, повно», – стверджує народний обранець.

«Ми цікавилися, як «Рошен» туди потрапляє. І звинуватити «Рошен» теж не можна, бо вони продають усім: і узбекам, і киргизам, навіть в ІДІЛ, виявляється, є «Рошен». Вони один в одного купують», – пояснив Джемілєв. 

«А що ж до блекаутів, нас дуже часто критикують, що, мовляв, ось такими діями ми людей не повернемо. Але я вам так скажу: краще сидіти зі світлом у в’язниці, ніж на волі без світла. Це я з особистого досвіду знаю», – підсумував нардеп.

Коментарi

Коментарiв