Путін прирік Росію на крах, щоб зберегти свою владу – ІноЗМІ

188
Оглядач австрійської газети Die Presse Едуард Штайнер заявив, що за 16 років свого правління російський Президент Владімір Путін жодного разу не брав участі у чесних виборах.

«Враховуючи послідовність, з якою Володимир Путін останнім часом обходить Захід у геополітиці, питання про те, наскільки він підходить на посаду державного лідера та чи є він найкращим вибором для країни, видаються росіянам самовпевненими. І, тим не менш, воно лишається без відповіді. Тому що де-факто за 16 років свого правління він ніколи не брав участь у чесних виборах. Більш того, він ніколи не наважувався на телевізійні дебати з суперниками», – констатував Штайнер.

На його думку, цілком можливо, що Путін переміг би, оскільки він відмінно говорить мовою народу, є досвідченим професіоналом, який завжди був на державній службі, і знає напам’ять багато важливих фактів і цифр. Щоправда, можливе і те, що він програв би в прямій конфронтації – чого, до речі, сьогодні ніхто не посміє сказати вголос.

«Проте сама історія про те, що немає нікого, рівного йому та того, хто підходить для управління країною, це вигадка навчених розвідкою політконсультантів, а, отже, міф радянського зразка», – підкреслив публіцист. 

Він запевнив, що така відсутність конкуренції тягне за собою два серйозні наслідки, які безпосередньо пов’язані між собою. Так, на перший погляд, образ Путіна залишається бездоганним і продуманим. Із іншого боку, в країні його потенційні супротивники дискредитовані як вороги держави, що досить небезпечно, але на Заході їх вважають безперечно набагато кращою альтернативою. І ніщо з цього не сприяє встановленню істини.

 

Крім того, як зауважив оглядач, питання про якості Путіна виникло знову, оскільки минулого тижня після складного процесу Алєксєя Навального було засуджено до п’яти років умовно. 

«Протягом багатьох років 40-річний юрист залишається тим, кого бояться в Кремлі. Після того, як він став єдиним політиком за часів правління Путіна, який наприкінці 2011 року зміг зібрати незадоволених на масові демонстрації. Зрештою, Кремль був змушений допустити його до участі у виборах мера Москви 2013 року, де він здобув 27% голосів», – наголосив Штайнер.

За його словами, у Кремлі і досі не знають, як поводитися з Навальним у Кремлі, особливо після його заяви про намір іти на президентські вибори 2018 року і змагатися з Путіним. 

На думку журналіста, поки не буде справедливої конкуренції, Путіна доведеться оцінювати відповідно до того, що підлягає вимірюванню. І, крім завоювання території в Криму і зростання впливу на Близькому Сході, таким критерієм також буде економіка. А тут, упевнений оглядач, не усе так райдужно. 

«Дворічна рецесія позаду, але сьогоднішнє, близьке до застою, зростання вдасться повернути до рівня 2014 року лише до 2019-2020 років, повідомляють у Міністерстві економіки. За даними Міжнародного валютного фонду, протягом десяти років з 2007 року світова економіка зросла на 38%, тим часом російська економіка – тільки на 16%, підрахувала газета «Ведомости», – зазначив публіцист. 

Як він підкреслив, це відрізняється від початку нового тисячоліття, коли економіка Росії зростала в півтора рази швидше, ніж світова. Проте останні кілька років опір реформам знищив ці успіхи, і борги не скоротилися.

«Не у всьому винен Путін. Але будучи заручником своєї власної системи, він не хоче та не може почати необхідні масштабні реформи, щоб не ставити під загрозу свою владу», – пояснив він. 

«Не можна отримати все. Путін пожертвував процвітанням Росії, щоб зберегти свою владу та збільшити геополітичний вплив. Інші автократи діють аналогічно. Наприклад, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоґан. Тим не менш, економіка залишається їх лакмусовим папірцем. І найслабшим місцем», – підсумував Штайнер.

Коментарi

Коментарiв