Експерт: Влада робить величезну помилку щодо Донбасу

216
Очільник Єдиного координаційного центру «Донбас» Олег Саакян проаналізував заяву про те, що Україна братиме участь у форматі «5+2» із вирішення придністровського конфлікту.

За словами експерта, конфлікт на Донбасі дійсно частково йде за прискореним придністровським сценарієм, але формат «5+2» для вирішення конфлікту в Україні не підходить.

«Україна зіткнулася із ширшим полем агресії РФ: дестабілізація держави, гра на розмивання монолітності Євросоюзу, спроба лідерства в новому світовому порядку. В Молдови не було окупованих територій на кшталт Криму, не було спільного кордону з РФ, тому ситуації все-таки різні», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу Саакян.

Він переконаний, що сьогодні Україні важливо говорити про зміну «нормандського формату», можливо, про посилення його новими гравцями.

«По-друге, варто переглянути порядок денний, який ми ставимо в цих форматах. Україна досі не виробила політику щодо деокупації територій, не змінила власну призму, через яку ми позиціонуємо російсько-український конфлікт», – наголосив експерт. 

Ми говоримо про себе як про жертву, яку потрібно захищати. Звісно, це так. Але набагато правильніше позиціонувати себе не як проблему, а як частину рішення», – запевнив експерт. 

«Слід акцентувати, що не ОБСЄ погано працює, а система ОБСЄ не відповідає сьогоднішнім реаліям. І це проблема всього європейського простору», – зауважив політолог.

Крім того, він висловив думку, що якщо в нас немає власної політики щодо окупованих територій, сформованого порядку, то яким би не був формат, результат не буде вигідним для нас.

«Майданчики потрібні для того, щоб боротися, на дипломатичному фронті проводити протистояння, а не реалізовувати чиїсь плани», – резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв