Тиск і ізоляція, або Чому Росії таки доведеться віддати Крим

146
Відомий російський історик Андрєй Зубов запевнив, що міжнародна спільнота не погодиться визнати анексію Криму, тому російській владі доведеться шукати спосіб, щоб вийти з ізоляції та вирішити кримське питання.

Історик підкреслив, що на сьогодні момент ейфорії через «кримнаш» здебільшого пройшла. При цьому, за словами Зубова, у разі повернення півострова Україні в Росії буде дуже негативна реакція.

«Світова спільнота не примириться з фактом анексії території, здійсненим абсолютно свавільно. Тому я думаю, що для того щоб Росії повернутися в світову спільноту і стати рівним партнером для інших країн, а не країною-вигнанцем, їй доведеться якось вирішувати проблему Криму», – запевнив в інтерв’ю Апострофу фахівець.

Щоправда, за його словами, поки складно говорити про сценарії вирішення цього питання.

 

Тим не менше, стверджу експерт, найближчим часом про незаконну окупацію ніхто не забуде.

«Може, через 50 років і забудуть, але не зараз. Зараз Росії доведеться довго страждати від міжнародної ізоляції і санкцій», – наголосив експерт.

Крім того, коментуючи ситуацію щодо Донбасу, він зазначив, що поки Кремль розраховує на те, що Україна не витримає тиску і піде фактично на створення Придністров’я на Донбасі. Якщо ж Україна витримає тиск і не піде на це, тоді Мінські домовленості – найбільш м’яка форма рішення.

«І мені здається, що внутрішньо Кремль до неї все більше і більше готовий. Ось загибель одного за одним таких, так би мовити, некерованих вождів цього донецького сепаратизму – це характерна ознака того, що Кремль шукає якогось прийнятного для світової спільноти врегулювання на Донбасі», – пояснив історик.

За його словами, Донбас дуже обтяжливий для Росії – ще більш, ніж Крим, оскільки там йде війна, спустошена територія, її треба якось підтримувати, людей треба годувати, велика кількість біженців із Донбасу і на території Росії теж.

«Тому зараз при постійному погіршенні економічного клімату вирішення проблеми Донбасу – це не тільки проблема виходу з ізоляції. Рішення проблеми Донбасу не вирішить проблему виходу з ізоляції – вирішення проблеми Криму її вирішить. Це – вирішення великої економічної задачі для Росії», – підсумував Зубов.

Коментарi

Коментарiв