Луценко обіцяє зробити подання про зняття недоторканності з трьох нардепів

150
Під час наради про стан виконання органами прокуратури в 2016 році покладених функцій і завдань Генеральний прокурор України Юрій Луценко анонсував внесення подання на зняття недоторканності одразу з трьох народних депутатів.

«У нас є хороша новина – нарешті ми отримали від Державної фіскальної служби відповідь про проведену позапланову перевірку трьох народних депутатів із 17 поданих, яким встановлено несплата податків у розмірі 60, 50 і 40 мільйонів гривень відповідно», – підкреслив очільник ГПУ.

Він пообіцяв, що подання на цих нардепів він внесе до Верховної Ради найближчим часом.

За словами Луценка, існує два варіанти розвитку подій щодо них – парламент дає дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності, яка передбачає до 3 років в’язниці, або ці народні депутати сплачують вищезазначені суми грошей (60, 50 і 40 мільйонів гривень) і відповідно справа щодо них буде вичерпана.

Глава Генпрокуратури зазначив, що на перевірку ще мають бути відправлені справи про сплату податків щодо 65 нардепів. Щоправда, прізвищ народних обранців він поки не озвучував.

Крім того, у рамках наради Юрій Луценко різко розкритикував прокурорський нагляд у місцях несвободи.

Так, очільник ГПУ обурився через високу смертність у в’язницях та незадовільні умови утримання в’язнів.

«Рівень смертності у тюрмах за минулий рік зріс. Є завдання , яке мало бути виконаним ще за минулий рік, відокремити медицину тюремну від тюрми. Тюремна медицина має бути частиною Міністерства охорони здоров’я», – наголосив Генпрокурор. 

Крім того, він пригадав і свою «жахаючу» поїздку у Райківську виправну колонію, де виявили непридатні для життя умови.

«Наша робота саджати винних, але люди мають сидіти у нормальних умовах. Вони не розуміють, чому мають сидіти у таких умовах, погано харчуватися, особливо коли бачать обличчя начальників – вони не вміщаються вже у рамки», – резюмував високопосадовець. 

Коментарi

Коментарiв