Гройсман запропонував неочікуваний компроміс активістам, які блокують Донбас

188
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час позачергового засідання КМУ заявив, що активісти, що зараз блокують торгівлю з окупованою територією можуть продовжувати блокаду, однак вони мають пропустити постачання вугілля з окупованої території.

Нагадаємо, 15 лютого очільник Кабінету Міністрів України Володимир Гройсман зібрав позачергове засідання уряду у зв’язку з блокадою залізничних шляхів, якими транспортують вугілля.

«Закликаю розблокувати постачання тільки вугілля. Все інше, будь ласка, блокуйте, контролюйте, боріться з контрабандою», – заявив Прем’єр.

Більше того, Гройсман запевнив, що навіть готовий допомогти активістам у цій боротьбі з контрабандою: «Можете на мене теж розраховувати».

Крім того, під час засідання глава Кабміну звернувся до Ради національної безпеки і оборони України з проханням розглянути питання блокади поставок вугілля з окупованої російсько-терористичними формуваннями території Донбасу.

«Компетенція уряду полягає в тому, щоб ми підтримували господарську частину цього питання і заходи, які ми передбачили, дадуть нам можливість мінімізувати негативний вплив. Але оскільки це блокування сьогодні відбувається на території, на якій проводиться антитерористична операція – це вже виходить за межі компетенції уряду», – стверджує Гройсман.

За його словами, нині це питання перебуває у компетенції Ради національної безпеки і оборони.

«Тому я звернувся в РНБО детально розглянути всі аспекти впливу цього блокування на життя громадян», – пояснив глава українського уряду.

Коментарi

Коментарiв