Тука: Блокада Донбасу може позбавити роботи мінімум півмільйона українців

218
Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука пояснив, до чого може призвести блокада Донбасу. 

Як запевнив Тука, блокада окупованих територій не принесе жодних позитивних наслідків, лише негативні, хоча поки і складно передбачити їх обсяг.

«На цей момент увага сконцентрована на енергетичній галузі, але крім енергетики є ще й металовиробництво, про яке останнім часом мало говорять. А воно засноване, зокрема, на сировині, що виробляється на контрольованих територіях», – зауважив у статті для НВ високопосадовець.

За його словами, у разі дефіциту електроенергії, це позначиться не тільки на побутових споживачах. Зокрема, скоротиться рівень споживання електроенергії промисловими підприємствами, що призведе до скорочення робочих днів, робочих годин.

Урядовець підкреслив, що усе це бувало в країні уже не раз. 

«Якщо взяти Луганську область – це енергетичний острів. Вся область живиться від однієї єдиної Щастинської ТЕС. Авдіївський коксохімічний завод постачає коксом два меткомбінати: один в Маріуполі, інший в Запоріжжі. Якщо вони зупиняться, то з урахуванням суміжних сфер – близько 300-500 тисяч наших громадян залишаться без засобів до існування. Бюджет недоотримає близько 2 мільярдів доларів», – навів приклад Тука.

Він упевнений, що усе, що нині відбувається – дуже схоже на примітивні передвиборчі технології. 

«До всього цього дуже багато питань. У травні, коли ми почали готуватися до опалювального сезону, 45 днів відчували на собі блокаду з боку терористів. Вони не випускали до нас рухомий склад, маючи намір зірвати графік підготовки до опалювального сезону. Вони вимагали, щоб ми перереєстрували всі підприємства, що розташовані на неконтрольованій території у сферу діяльності ОРДЛО відповідно, щоб українські підприємства почали платити податки і фінансувати їхню діяльність. А зараз раптом у розпал опалювального сезону, як чорт з табакерки, вискочив цей Семенченко зі своєю блокадою. До чого це може призвести? Я позитивних напрямків взагалі не бачу», – підсумував високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв