Враження, ніби українською податковою керує Путін – екс-нардеп

206
Очільник громадської спілки «Громадська варта», яка допомагає військовим, колишній народний депутат, 53-річний Едуард Зейналов розповів, чи допомагає насправді держава бійцям, які повертаються з АТО, та чи реальністю є обіцянки про надання землі.

За словами Зейналова, держава не допомагає громадським організаціям, які підтримують бійцям, на відміну від окремих чиновників. 

«Держава ж не тільки не допомагає, а навіть навпаки. Часто у компанії, які дають волонтерам гроші, одразу приходить податкова. Передали військову форму на мільйон, наступного дня чекайте гостей. Приходять і викручують руки: де взяли гроші? Таке враження, що податковою керує Путін», – підкреслив в інтерв’ю Gazeta.ua екс-нардеп.

Пояснюючи, чому бійцям АТО доводиться буквально «вигризати» обіцяну державою землю, він запевнив, що нині рівень корупції в країні найвищий за роки незалежності. 

«Повна кругова порука. Це йде згори. На конкурсних засадах не призначили жодного посадовця. Ні в податковій, ні в Національному антикорупційному бюро. Призначені імітують боротьбу з корупцією внизу й покривають тих, хто її організовує зверху. Саме тому владу обурює те, що ветерани перекрили постачання контрабанди на Донбас. Не вугілля, бо його за накладними пропускають. І це обурює не контрабандиста дядю Васю, а народних депутатів і міністрів», – наголосив політик. 

Він зауважив, що нині взяти в оренду гектар землі коштує 300-500 доларів. Це хабар чиновнику земельного кадастру, який керує шеф, який його призначив. 

 

«У того – політичний дах, який поставив його на посаду за партійною квотою. Чиновник кадастру має «план» – підняти нагору, приміром, 200 доларів з гектару. Приходять атовці: «Дайте нам на тисячу бійців дві тисячі гектарів». На Кіровоградщині 1,7 мільйона гектарів орної землі. Розпайовано близько 1,2 мільйона. Залишаються 500 тисяч, які належать державі. В області близько 8 тисяч бійців, які пройшли війну. Невже важко дати їм 16 тисяч гектарів із 500?», – підкреслив Зейналов.

Якщо ж перемножити їх на 200 доларів на гектар, підмітив колишній нардеп, виходить три мільйони.

«Із учасників АТО чиновник не візьме гроші. А нагору передати – треба. Там скажуть: «Ти нам про атовців не розповідай». Цю мафію продавити майже неможливо. А такі плани поборів є в усіх органах державної влади», – підсумував громадський діяч.

Коментарi

Коментарiв