Луценко обіцяє перевірити махінації з тарифами у НКРЕКП

110
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що ГПУ розбереться, як Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, формує тариф на вугілля і чи застосовується при цьому так звана формула «Роттердам+».

«Аналогічна річ із формуванням тарифу на вугілля на місцях і в центрі. До НКРЕКП. Відповідно до інформаційного повідомлення керівництва Кабінету міністрів, формула НКРЕКП не діє. Відповідно до неї, ціна вугілля була би близько 3 тисяч гривень, зараз є, за їхніми заявами, 1500 гривень», – підкреслив Луценко, передає Укрінформ

«Тому в мене питання: як сформовані ці 1500? Чи перевіряла НКРЕКП обґрунтованість собівартості й рентабельності монополістів, які постачають вугілля на українські станції? Чи контролює подальшу дію цих тарифів уповноважений на це орган – НКРЕКП? Це завдання на цей рік для центрального апарату й на місцях», – заявив очільник Генпрокуратури.

Нагадаємо, уквітні 2016 року НКРЕКП ухвалила ринкову методику розрахунку оптової ціни електроенергії, яка базується на основі ціни індекс API 2, що формується в результаті торгів на біржі в Роттердамі (Нідерланди), разом із вартістю транспортування цього вугілля на внутрішній ринок – так звану формулу «Роттердам плюс транспорт» («Роттердам+»).

10 лютого 2017 року глава Міністерства енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що ціна українського вугілля становить 1730 гривень за тонну, що вдвічі менше за ціну, яка утворилася би за формулою «Роттердам+». 

За його словами, нині в оптову ціну електроенергії не закладена ціна вугілля за формулою «Роттердам+». Про те, що формула «Роттердам+» не застосовується, заявив і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Коментарi

Коментарiв