ЄС набрався рішучості й вимагає негайно припинити блокаду Донбасу

216
У прес-службі ЄС закликали негайно припинити блокаду залізничного сполучення на Донбасі, що може привести до енергетичної кризи в Україні, в результаті якої постраждають люди по обидві сторони лінії зіткнення.

Про це у коментарі прес-секретаря Європейського Союзу для УНІАН

«Блокада залізничного сполучення між районами під контролем влади і тими, які в цей час перебувають за межами її контролю, суперечить дуже необхідному комплексному підходу до українських громадян, які проживають на непідконтрольній території. Ті, хто відповідають за блокаду, повинні припинити свої дії, а влада повинна вирішити цю проблему в першочерговому порядку», – підкреслив спікер.

У ЄС побоюються, що внаслідок блокади експлуатація великих електростанцій найближчим часом може опинитися під загрозою.

«Це може викликати серйозну енергетичну кризу в країні, що вплине на громадян України по обидва боки лінії зіткнення», – стверджує представник Євросоюзу.

У зв’язку з цим він привітав затверджений у січні урядом План дій для окремих районів Донецької та Луганської областей.

«Разом із тим для вирішення проблеми незаконної торгівлі та контрабанди важливе значення має збільшення прозорості руху вантажів через лінію контролю. Ми закликаємо владу України активізувати зусилля в цьому напрямку», – ідеться у коментарі.

Крім того, в ЄС наголосили, що основною для мирного і довгострокового врегулювання конфлікту залишаються Мінські домовленості. 

«ЄС як і раніше твердо виступає на підтримку суверенітету, незалежності, єдності і територіальної цілісності України», – підкреслив представник Європейського Союзу.

Коментарi

Коментарiв