Очільник благодійного фонду Онищенка втік, не змігши зняти арешт із грошей

128
Апеляційний суд Києва залишив під арештом 600 тисяч доларів, що належать Геннадію Шаманському, голові благодійного фонду нардепа-втікача Олександра Онищенка «Родина».

Про це повідомив журналіст Наших грошей.

Арешт на ці кошти, які були вилучені влітку минулого року з банківської скриньки Шаманського, був накладений 21 жовтня.

Геннадій Шаманський проходить як свідок у «газовій справі». Він виїхав з України одразу після затримання фігурантів справи.

Згідно з інформацією слідства, Шаманський був близьким знайомим лідера організації нардепа Олександра Онищенка та співорганізатора схеми бізнесмена Валерія Постного.

Шаманський із 2012 року очолює благодійний фонд Онищенка «Родина». 

Крім того, нардеп видав Шаманському генеральну довіреність на 100% корпоративних прав компанії «Fastilo Trading Ltd» (Кіпр). Це компанія, яка володіє часткою 25,29 мільйона гривень у ТОВ «Надра Геоцентр», часткою майже 3 тисяч гривень у ТОВ «Карпатнадраінвест». У 2013-2014 роках «Fastilo Trading Ltd» також мало частку 264 тисяч гривень у ТОВ Фірма «Хас». 

На доказ того, що Шаманський – це не просто знайома Онищенку і Постному людина, прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрій Перов розповів такий епізод:

Відповідно до вироку суду щодо колишнього директора «Карпатнадраінвест» Фисуна, коли відбувався процес фактично захоплення цього підприємства, саме Шаманський на загальних зборах попросив ввести посаду заступника директора, на яку було призначено підозрюваного Сергія Свіченка, який у подальшому ухвалював рішення про всі ціни на аукціонах, підписував всі документи, тобто фактично керував цим підприємством.

Як ідеться у довідці Державної фіскальної служби, за період із 2010 по 2016 рік Шаманський заробив близько 17 тисяч гривень. У світлі інших обставин у слідства є підстави вважати, що вилучені з його банківської скриньки кошти є частиною грошей, що були переведені у готівку в рамках діяльності злочинної організації під керівництвом Онищенка.

Захисник Шаманського у суді заперечував походження цих грошей від злочинної діяльності.

Крім того, слідству відомо, що протягом січня 2013-го – січня 2016 років компанії «Надра Геоцентр», «Карпатнадраінвест» і «ХАС», які укладали із ПАТ «Укргазвидобування» договори про спільну діяльність, продавали видобутий газ на товарних біржах за заниженими цінами.

Покупцями виступали низка пов’язаних структур, які реалізували цей газ підприємствам реального сектору економіки за ринковими цінами. Різниця у вартості виводилася на рахунки приватних осіб через фіктивні фірми.

Згідно з інформацією слідства, весь ланцюжок посередників схеми контролював нардеп Онищенко.

Коментарi

Коментарiв