Політолог: Кремль – на межі істерики через скасування санкцій

127
Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов прокоментував заяву Білого дому про те, що США вимагають повернення анексованого Росією Криму Україні. 

За словами Леонова, анексувавши Крим, Росія фактично загнала себе у глухий кут. Так, поспішне включення Криму в склад Російської Федерації – це пастка, оскільки навіть російські юристи видали брошуру про те, скільки було порушено російських законів, у тому числі Конституцію, під час так званого «приєднання» Криму до РФ. 

Як підкреслив фахівець, нині, якщо Росії доведеться повертати Крим Україні, для РФ це буде прецедент виходу з її складу суб’єкту Федерації, хоча Росія, зрозуміло, буде цьому опиратися. 

За прогнозом політолога, у майбутньому цей прецедент може створити суттєві проблеми для центральної влади у Москві. 

Крім того, зауважив експерт, Кремль нині опинився на межі істерики щодо скасування санкцій. Самі росіяни змушені визнати, що санкції серйозно впливають на економіку.

До того ж, якщо додати до цього анонсовані Дональдом Трампом розмороження проектів про видобуток нафти і газу, то президент США бере курс на те, щоб спонукати ринок знизити ціни на енергоресурси.

«Трамп неодноразово заявляв, що буде на цьому ринку конкурувати з іншими експортерами енергосировини в Європі. І він не просто буде грати на пониження ціни, а витискатиме конкурентів з Європи – в першу чергу Росію. Це вдарить по РФ двічі», – наголосив у коментарі 24 Леонов. 

Таким чином, упевнений фахівець, усе це спонукатиме Кремль рано чи пізно піти на поступки. Спочатку – на Донбасі, потім, можливо, і в Криму. Хоча є цілий комплекс проблем, які будуть Москву утримувати від такого кроку до останнього. 

Щоправда, як підкреслив політолог, «і Гонконг повернули Китаю, і Берлінська стіна впала, чого за кілька років до того ніхто уявити собі не міг».

Нагадаємо, 14 лютого Білий дім поширив заяву про те, що президент США Дональд Трамп дав чітко зрозуміти, що очікує від Росії повернення анексованого Криму Україні. У відповідь у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що не повернуть Крим Україні.

Коментарi

Коментарiв