Насалик пояснив, «чому Україна не фінансує терористів ОРДЛО»

130
Міністр енергетики і вугільної промисловості України Ігор Насалик запевнив, що держава не має жодних торговельних стосунків із терористами ОРДЛО. 

Про це Насалик заявив в ефірі програми «Лівий берег із Сонею Кошкіною». 

«Ми не маємо торгівельних відносин із «ЛНР» і «ДНР», і навіть де-факто. Яким правовим документом сьогодні Україна користується щодо поставки вугілля з так званих ДНР і ДНР – це рішення РНБО, яке визначило підприємства, що можуть постачати. Умови до цих підприємства – ці підприємства повинні бути зареєстрованими в Україні та платять тут податки», – запевнив міністр.

«Усіх цих шахтарів зареєстровано в Україні, і лише тоді оплата проводиться на картки «Ощадбанку», і ось так вони отримують кошти за добуте ними вугілля. Немає жодної можливості, щоб фінансувалось там «ЛНР» або «ДНР». Тому українські підприємства, які зареєстровано, фінансуються через заробітну плату», – підкреслив високопосадовець.

Крім того, він заявив, що у функції Міністерства енергетики не входить контроль за блокуванням залізничних шляхів на Луганщині та Донеччині.

«Міністерство енергетики займається тим, щоб забезпечити сталу роботу української енергосистеми. Тож, в першу чергу, завдання міністерства забезпечити українцям світло і тепло. Також дії скеровані на те, щоб забезпечити потреби економіки нашої держави», – стверджує Насалик.

Також він зауважив, що «щодо блокування торгівлі з окупованими територіями, то є чітко визначені структури, які мають цим займатися – СБУ, Національна поліція та інші силові структури». 

Нагадаємо, увечері 16 лютого Президент України Петро Порошенко погодив запровадження в дію рішення РНБО про невідкладні заходи з нейтралізації загроз енергетичній безпеці України. Документ набирає чинності з дня його опублікування.

Коментарi

Коментарiв