«У нас АТО»: Чому влада досі не визнала офіційно війну війною

158
Низка провідних експертів пояснили, який насправді статус повинні мати окуповані території та хто нестиме відповідальність за розв’язання війни.

Колишній представник України у Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний запевнив, що воєнний стан треба було ввести ще 3 роки тому. Тоді цього не зробили, а зараз це життєво необхідно.
Українська влада і досі не має єдиної позиції з приводу агресії на Донбасі. Так, Президент на міжнародних зустрічах говорить про війну, але мовчить, коли його підлеглі називають окупацію ефективним контролем. Верховна Рада затвердила поставноу про збройну агресію Росії і тимчасово окуповані території, проте вперто не хоче ухвалити відповідного закону. Про це ідеться у сюжеті 24.
Міністр енергетики й вугільної промисловості Ігор Насалик ще до призначення їздив домовлятися з бойовиками про торгівлю вугіллям і до сьогодні разом із Прем’єром запевняє: торгівлі з ОРДЛО альтернативи немає. Більше того, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій взагалі вважає Донбас не окупованим.
У той же час у Міністерстві закордонних справ та Мін’юсті, відомствах, які мають готувати проти Росії позови, Донбас окупованим називають. І переконані, що цей статус треба узаконити нашому парламенту.
суддя Міжнародного Кримінального Трибуналу по колишній Югославії Володимир Василишин переконаний, що з таким ставленням української влади Росія зможе уникнути відповідальності.
Зокрема, ті позови, які Україна подала до міжнародного суду по Криму і Донбасу навіть у випадку виграшу не зобов’яжуть агресора до відповідальності, оскільки у позові Росію зобов’язують відповісти лише за порушення прав людини та фінансування тероризму.
Більше того, сьогодні таку претензію не тільки не подано до міжнародних судів. Її не навіть не почали розробляти, як стверджує правознавець-міжнародник. Натомість, фінансово зацікавлені групи, які торгують з Росією, розпалили в державі дискусію: чи визнавати Донбас окупованим. Хоча для визнання цього факту є всі підстави, викладені в законопроекті віце-спікера ВРУ Оксани Сироїд.
Замість того, щоб назвати війну війною, українська влада підганяє законодавство під вигідні для Росії і тих, хто з нею торгує, рамки.
За словами Романа Безсмертного, Україна повинна запровадити стан у двох областях. Тоді припиняться маніпуляції, як в Україні так і на міжнародному рівні. Тоді відповідальність за все, що відбувається на окупованих територіях нестиме Росія. В тому числі і за долю мирного населення.
Замість того, щоб покласти всю відповідальність за злочини на Росію, українська влада допомагає їй покарання уникнути. І триває це ще з підписання так званих Мінських домовленостей.
Експерти переконані, що Європа готова платити за дії окупанта, а Україні пропонують з цим покірно погодитись. Відчуваючи мовчазну незгоду країни з таким розвитком подій українська влада намагається обвинуватити у зраді тих, хто наполягає на визнанні окупації Донбасу. Політична еліта продовжує вірити, що на Донбасі все само розсмокчеться і вирішиться.

Коментарi

Коментарiв