Політолог: У Росії одна з головних тем обговорювання – «третій Майдан»

219
Із 18 по 22 лютого у Києві, на Майдані Незалежності, заплановано численну кількість акцій, приурочених до третьої річниці перемоги Майдану та дня Героїв Небесної сотні. СБУ попереджає – частина акцій керована з Росії і навіть безневинних учасників можуть використати для дестабілізації ситуації. Активісти, у свою чергу, обурюються, мовляв, злочини Майдану не розслідують, а критику влади прирівнюють до роботи на Кремль.

Напередодні  начальник апарату очільника СБУ Олександр Ткачук заявив, що у підготовці 8 із 18 запланованих заходів спецслужби фіксують ознаки можливого використання насильницьких сценаріїв, при цьому з цих восьми три заходи координуються з території Росії.
Під час брифінгу Ткачук продемонстрував результати аналізу соціальних мереж, де закликають виходити на «третій майдан», причому деякі активісти закликають приносити із собою зброю. У російських ЗМІ, посилаючись на невідомі широкому загалу політичні організації, зокрема Миколу Дульського, який і закликає приносити зброю, стверджують, ніби заплановане скидання президента Петра Порошенка має відбутися 20 лютого.
Минулого року на річницю Майдану акцію проводив добровольчий рух «ОУН». Нині ж їхній лідер Микола Коханівський запевнив, що ніякого «третього майдану» активісти і робити не планують. 20 лютого цього року «ОУН» на Майдан не виходить.
«Ми зробили акцію 20 лютого минулого року, погромили банк і закінчили на цьому. Хто там робив «третій майдан» – це вже інші люди, а я офіційно оголосив, що наша акція на сьогодні закінчилася. Цього року 19 лютого о 14:00 ми запланували заходи на майдані Незалежності – буде марш пам’яті, буде акція як спогад про події героїчно-трагічні трирічної давнини», – підкреслив Коханівський.
На цьому тлі у коментарі Радіо Свобода політолог Олеся Яхно зауважила, що «третій Майдан» – одна з найбільш обговорюваних тем в Росії.
«Влада повинна йти на випередження, не даючи Росії можливості використовувати у власних інтересах складні для України питання. В Росії вже протягом року «третій майдан» – це одна з найбільш обговорюваних тем. Вони очікують, що от-от в Україні все зруйнується, будуть вибори усіх і усього. Навіть обговорюється те, хто може стати новим керівником», – резюмувала експерт.
Крім акцій «ОУН» і «Нового вогню», на Майдані заплановані також багато інших. Зокрема, 19 лютого киян кличуть на віче, а 22 лютого запланували спільний марш три націоналістичні організації – ВО «Свобода», партія «Національний корпус» (створена на основі Цивільного корпусу «Азов») і партія «Правий сектор».

Коментарi

Коментарiв