Меркель: Робота «Нормандського формату» має тривати до повного припинення вогню на Донбасі

140

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель в ході Мюнхенської конференції з безпеки заявила, що робота «Нормандського формату» повинна бути продовжена, поки не буде досягнуто довгострокове припинення вогню на Донбасі.

«На жаль, не всі пункти Мінських домовленостей виконані, але робота триває, і ми повинні продовжити цю роботу. Ми повинні домогтися довгострокового припинення вогню», – цитує 112 слова Канслера.

Політик додала, що Мінські домовленості – це єдине, що у нас є для продовження діалогу і створення можливостей для вирішення проблем. Якщо немає нічого іншого, потрібно використовувати те, що є. Вона все ще сподівається на це.

Канцлер Німеччини також підкреслила, що значення НАТО зросло після ситуації з Кримом і загостренням ситуації на сході України. «Після анексії Криму та військових дій на сході України НАТО відіграє важливу роль. Чому ж дії в Україні турбують нас? Тут порушується територіальна цілісність держави».

Також Меркель заявила про відсутність формальних підстав для реалізації політичної частини Мінських домовленостей. «Мінські домовленості ґрунтувались на тому, що ми з першого дня після припинення вогню зробимо всі політичні кроки. Але тоді не вдалося забезпечити припинення вогню більш ніж на 3–4 дні. Тому з формальної точки зору ми поки не можемо зараз починати політичний процес», – сказала вона.

Коментарi

Коментарiв