Кому заважає блокада Донбасу – політолог

204

Політолог, викладач КНУ імені Тараса Шевченка Петро Олещук розповів кому насправді заважає блокада Донбасу.

«Українська влада, м’яко кажучи, негативно поставилися до ідеї блокування поставок вугілля та інших товарів з окупованих районів Донецької та Луганської областей», – пише Петро Олещук у своєму блозі для НВ.

Політолог порівнює дві ніби схожі блокади: блокаду анексованого півострова, яка перш за все ускладнювала життя людям, а не великому бізнесу; та блокаду Донбасу, де є великі олігархічні інтереси.

Яскравим прикладом політолог вважає Ріната Ахметова, який контролює українську енергетику, видобуток вугілля на Донбасі. Для нього це є принциповим питанням. Але з огляду на неформальну підтримку влади Опозиційним блоком, останнім часом у Ахметова складаються, непогані стосунки з адміністрацією президента.

Петро Олещук вважає, що блокада ОРДЛО не є панацеєю від усіх бід і не є оптимальним рішенням. Разом з тим, сформована раніше ситуація теж була ненормальна, а влада, зі свого боку, нічого не робила, щоб змінити її.

«Як і три роки тому, ми повністю залежні від донбаського вугілля. Це ненормально з позиції національної безпеки і національних інтересів. Я не можу підтримувати всіх методів, якими блокуються поставки, але більш ефективного способу підняти це питання і змусити владу щось робити, мабуть, немає».

На думку політолога, президент і уряд повинні визнати, що ми досі залежимо від донбаського вугілля, визнати, що ця ситуація ненормальна і запропонувати варіанти її вирішення.

Коментарi

Коментарiв