Експерт: Великі зарплати суддям – це хабар від президента

133

На думку голови «Громадського люстраційного комітету» Олександри Дрік, зарплатню для суддів піднімають для того, щоб заохотити їх приймати потрібні для влади рішення.

9 лютого Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект «Про Конституційний суд України». Посадовий оклад судді Конституційного суду встановлюється у розмірі 75 прожиткових мінімумів (1600 грн), тобто 120 тисяч гривень. Поправка була внесена з голосу депутатом від БПП Сергієм Алєксєєвим. Адже спочатку законопроектом передбачалося 75 мінімальних зарплат (3200 грн).

«Якщо мінімальна заробітна плата – це 3200. То прожитковий мінімум – 1600. Тому фантастичні зарплати суддям виходять у будь-якому випадку. Зі всіма доплатами це близько 200-300 тисяч гривень на місяць та довічне утримання у розмірі 80% від зарплати”, – розповідає Олександра Дрік для Gazeta.ua.

Експерт стверджує, що ці гроші платитимуть людям, які в 2010 році призвели до узурпації влади, адже зараз у Конституційному суді 5 суддів, які змінили Конституцію, що дозволило Януковичу отримати необмежені повноваження.

На думку голови «Громадського люстраційного комітету» судді досі готові приймати неправосудні рішення за вказівкою Адміністрації президента. «В підвищенні зарплати суддям бачу хабар від президента. За наш з вами рахунок, тобто з держбюджету, вирішує власні питання. Це робить дуже красиво. З погодженням із європейськими партнерами. Вони визнають необхідність цього, можуть оцінювати сам законопроект. Але не завжди можуть до кінця розуміти як на рівні виконання законодавство саботується і блокується».

Олександра Дрік навела приклад, який стосується закону про «Про очищення влади». Конституційний суд два роки не може прийняти по ньому рішення. Це тримає всіх в підвішеному стані. І в будь-який момент вони можуть визнати неконституційність положень закону. А це призведе до скасування всіх його результатів. «Боюся, що вони можуть віддячити за високі зарплати скасуванням електронного декларування», – говорить експерт.

Зарплатня судді Конституційного суду має бути високою, але співмірною з українськими реаліями, підсумовує Олексадра Дрік.

Коментарi

Коментарiв