Фесенко: Головна наша проблема – повільні темпи змін та їх неоднозначність

142

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що завищені очікування українців зазнали краху і це вплинуло на суспільні настрої, але зміни поступово відбуваються, хоча процес цей повільний і суперечливий.

Через три роки після кривавих подій на Майдані трапилось багато драматичних і навіть трагічних подій. Частину територій України окупувала Росія, що спровокувало економічну кризу та падіння рівня життя. Очікування українців щодо швидких і якісних змін зазнали краху, і це вплинуло на суспільні настрої. Таку думку сайту «24» висловив Володимир Фесенко.

Головну проблему політичний експерт вбачає у повільних темпах змін та їхній неоднозначності. «Реформи відбуваються за традиційною українською схемою: крок уперед, вбік, назад. Наприклад, були створені нові антикорупційні інституції. Деякі, такі як НАБУ, так-сяк працюють. Але так, як, за словами Фесенка, діє НАЗК – то краще б вони взагалі не працювали».

Через невиправдані після Майдану очікування суспільства виникла небезпечна ситуація – 2/3 українців нікому не довіряють. Ні владі, ні опозиції. З одного боку, це сприяє збереженню відносної політичної стабільності.

«Але масштабна депресія і розчарування можуть мати негативні наслідки. Потрібні знаки позитивних змін, інакше в цьому болоті депресії ми можемо застрягти. І це працюватиме проти змін», – підкреслює політолог.

Водночас, після перемоги Майдану стало більше патріотів, більш активним стало громадянське суспільство. Політолог наголосив, що іще ніколи в Україні громадянське суспільство не було настільки впливовим, як зараз.

«Влада змушена з цим рахуватися. Після Майдану вона не може ігнорувати громадськість. Влада інколи йде на поступки, змушена домовлятися, лавірувати. Це важливий фактор змін», – підкреслює Фесенко.

Коментарi

Коментарiв