Москву чекає новий юридичний конфуз – нардеп про визнання паспортів «Д-ЛНР»

194
Народний депутат України Мустафа Найєм прокоментував скандальне рішення російського президента Владіміра Путіна про визнання документів так званих ДНР і ЛНР.

Як спрогнозував Найєм, практична реалізація указу Путіна про визнання документів так званих ДНР і ЛНР призведе до одного юридичного конфузу, «подолання якого зажадає від юристів уряду РФ екстреного освоєння літературних талантів Захара Прілєпіна».
«Справа в тому, що в указі йдеться про документи, видані «органами, що діють на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України», – підкреслив у своєму Facebook нардеп.
«Виникає питання, які саме райони маються на увазі, і як вони будуть визначатися. Якщо по Мінським домовленостям, цікаво, куди включать Дебальцеве, яке формально має перебувати під контролем України, а за фактом окуповано проросійськими збройними формуваннями», – зауважив парламентар.
Він переконаний, що цей указ стане важливим аргументом України в майбутніх судових розглядах проти Російської Федерації – у Кремлі підтвердили своє розуміння і визнання, що ОРДЛО – невід’ємна частина території України.
«Тобто, переправляючи через кордон свої збройні сили (що підтверджено офіційним повідомленням ОБСЄ від 17.11.2016 року) Росія, діючи добровільно і перебуваючи при здоровому розумі і при твердій пам’яті усвідомлювала, що робить це без згоди України. У практиці міжнародного права це одна з умов докази окупації», – пояснив Найєм.
Крім того, за його словами, визнаючи документи так званих ДНР і ЛНР, Кремль побічно визнав і органи влади, що діють на цій території.
«Із огляду на, що в міжнародних переговорах Росія представляє інтереси керівництва ці форсування, дає від їх імені обіцянки і підписує документи, що гарантують ті чи інші дії з їхнього боку, в сукупності це може стати серйозною підмогою, щоб довести наявність ефективного контролю з боку РФ над ОРДЛО, і як наслідок – окупації», – підсумував нардеп.

Коментарi

Коментарiв