Порошенко не зміг запропонувати нічого нового на Мюнхенській конференції – експерт

197

Політолог, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник стверджує, що незважаючи на обговорення українських проблем на Мюнхенській конференції безпеки, проблематика Донбасу не стояла на першому місці серед обговорюваних питань.

Політолог відзначив, що не незважаючи на те, що українське питання не було основним на конференції, воно при цьому не знаходилося на останніх місцях, серед розглянутих в Мюнхені.

«Ключовими питаннями стали взаємодія США і обрання нової адміністрації Євросоюзу, доля НАТО і оборонних союзів всередині самого ЄС, боротьба з тероризмом, проблеми міграції та інше. Україна в даному випадку була гостем, так як ми не змогли на цій конференції запропонувати, щось продуктивне і цікаве», – констатував Бортник для ГолосUA.

Крім того, політолог зазначив, що хоча Президент України Петро Порошенко і говорив «правильні речі», але він нічого «не пропонував Заходу через 3 роки після початку конфлікту на Донбасі».

«Не було чогось конструктивного або раціонального, що може вирішити це питання. Саме тому Україну майже не чули, хоча її проблема і стояла на порядку денному, як елемент взаємодії з Росією», – сказав політолог.

Він також відзначив, що ми не змогли домогтися ефективного результату і не змогли повернутися за стіл переговорів, а значить запропонувати свій порядок денний. «Саме тому ніякого ефекту, крім зустрічей і появи нових знайомств у Президента, ми не отримали. Світ займається своїми проблемами, і питання України для нього стало периферійним», – резюмував Руслан Бортник.

Коментарi

Коментарiв