Російський експерт: Путін може посунути Лукашенка без війни

316

Російський економіст і політичний діяч Владислав Іноземцев переконаний, що для того, щоб змістити президента Білорусі Олександра Лукашенка Володимиру Путіну не потрібно починати війну.

На думку російського політичного діяча, якщо Путін був би трохи рішучішим та посилив економічний вплив на Білорусь, це б призвело до зміни влади у Мінську. Адже оточення Лукашенко готове працювати з Росією, на відміну від самого Президента Білорусі.

«У нього є довга історія відносин з Москвою, починаючи від президентів Єльцина і Медведєва, закінчуючи Путіним. Лукашенко вважає себе людиною, яка може в якійсь мірі керувати Росією», – відзначив експерт в інтерв’ю для «Обозреватель».

Іноземцев додав, що для того, щоб змістити Лукашенка Путіну навіть не доведеться вводити війська та розпочинати війну тому, що організувати внутрішній переворот у Білорусі доволі легко.

Експерт також звернув увагу на те, що зі сторони Кремля пролунало кілька гучних заяв стосовно Білорусі. «Раніше Путін ніколи не говорив, у скільки Білорусь обходиться Росії. Нещодавно це було сказано дуже жорстко, і цифри були абсолютно правильними. За 5 років – близько 23 млрд доларів. Тобто близько 100 млрд з 1996 року».

Що стосується України, То Іноземцев поки не може припустити, як саме будуть розвиватись події в українському сценарії. Наразі РФ має більше можливостей, щоб якимось чином вплинути на Білорусь. «Крім того, я не бачу в Білорусі якийсь європейськості», – підсумував Іноземцев.

Коментарi

Коментарiв