Стара еліта та брак консенсусу серед молодих політиків – постмайданні помилки

182

Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк впевнений, що Найбільшою помилкою перших рішень революціонерів у 2014 році було те, що їм не вдалось провести зміну еліт.

Експерт переконаний, що у 2014 році не відбулося тотальної зміни у політичній еліті. За його словами, навіть якби президентом став Віталій Кличко чи Арсеній Яценюк, то до влади прийшло б вже нове покоління. А Порошенко працював ще з Кучмою. Крім того, молоді партії втратили свій шанс. Таку думку сайту Микола Давидюк висловив сайту 24.

«Якби тоді об’єдналися «Самопоміч», Міхеїл Саакашвілі і «ДемАльянс», то це була б формуюча партія парламенту. Навколо них була б коаліція. Сьогодні вони розпорошені. Їх по одному знищує влада», – зазначає експерт.

Розпочаті реформи безумовно – позитивний момент. Зокрема, експерт відзначає реформу державних закупівель, запуск антикорупційних структур, е-декларування, нову поліцію і те, що Україна перестала закуповувати в росіян газ.

«Крім цього – декомунізація, яка очищує інформаційний простір від російського впливу. І не тільки радянського, а й імперсько-російського. Це один відсоток від того, що хотіло б населення, але добре що й це є. Маленькі кроки, які в історичному плані гратимуть велику роль», – переконаний політолог.

Експерт підкреслює, що найголовніше те, що почала формуватися справжня українська армія, йде відродження історичних традицій українського війська. Адже те, що було раніше, на думку Давидюка, – це залишки радянської армії.

«Сьогодні вперше з моменту відновлення історичної незалежності почалася формуватися українська армія. Вона поки не в тій фізичній формі, в якій би могла бути, але це відбудеться з часом», – наголосив Микола Давидюк.

Коментарi

Коментарiв