Політолог: чи планує влада виконувати свої обіцянки після Майдану

174
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк на тлі річниці подій Майдану розповів, чи виконуватиме влада свої обіцянки, що дала іще після Революції гідності.

Давидюк констатував, що нова влада після Майдану високо підняла планку очікувань. Тому зараз, навіть якщо влада і буде виконувати свої обіцянки, українці насторожено оцінюватимуть її роботу.
Ще однією проблемою нашої країни є те, що влада не змогла – або не захотіла – побороти корупцію на найвищому рівні. Так, керівництво країни оголосило про боротьбу з корупцією, створила нові органи і ухвалила потрібні закони, проте політичної волі серйозно бракує, оскільки кожен на найвищих щаблях влади розуміє, що в кінці слідства можна вийти на самого себе.
Політолог переконаний, що реформи таки провадять, проте більшість із них не доведені до кінця. Саме тому багато здобутків, які вже є чи ще будуть, українці не оцінять. Ці результати не дадуть того електорального ефекту, на який розраховує влада. Хоча чимало з того, що було обіцяно на Майдані, буде виконано, але не все і не одразу.
«Безвізовий режим буде, але не одразу. Економічна співпраця з ЄС буде, але пізніше. Дуже багато речей або недовиконані, або сталися не тоді, коли на них чекали. Якби безвізовий режим ми отримали 2014 року, сьогодні б мали десятки дешевих авіаліній і українці в Париж і Лондон могли б літати за 5-10 євро. Населення злиться. Якщо безвізовий режим ми отримаємо влітку, то політичних бонусів для Порошенка чи Яценюка з Гройсманом не буде. Українці вже перегоріли», – підкреслив у коментарі 24 експерт.
Крім того, він наголосив, що за ці три роки з банди Януковича ніхто не сів за грати, хоча за такий час можна було довести до суду справу.
«Здається, навіть нацистів судили швидше. Багато утікачів-чиновників сьогодні – власники ЗМІ в Україні, вкладають у політичні партії, розвивають бізнес. Їм нічого не загрожує і взагалі на наступних виборах вони ще й балотуватимуться», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв