Журналіст: Єдине бажання Росії – вискочити з Донбасу

177
Журналіст Петро Шуклінов у статті для ЛігаБізнесІнформ висловив думку, що Росія прагне вийти з Донбасу, але таким чином, щоб це не вважалося відступом. Натомість українські представники стверджують, що вона зробить це лише на руках із труною «новоросії».

«Єдине бажання Росії зараз вискочити з Донбасу, але так, щоб ніхто не назвав це відступом. Росія, як і раніше, намагається реалізувати сценарій інтеграції Донецька та Луганська на своїх умовах з амністією, особливим статусом, правами бойовиків і фактичної федералізацією України. Але розуміє, що цього не буде. Тому робить ставку на зрив Мінських домовленостей і внутрішню дестабілізацію України іншими шляхами», – підкреслив Шуклінов, посилаючись на слова представника Тристоронньої контактної групи.
Журналіст зауважив, що 2015 року зустрічі у Мінську давали принаймні теоретичний результат – сторони складали якісь папери, сперечалися про формулювання, ділилися концепціями і можливими сценаріями реалізації Мінських домовленостей, натомість протягом останніх півроку в столиці Білорусі на багатосторонніх зустрічах з Донбасу – договірний штиль.
«Лайка на засіданнях, звичайно, залишилася. Але вихлопу немає абсолютно. Росія вперто не хоче визнавати очевидне: так, як хочуть вони, не буде ніколи. З цієї війни Москва вийде тільки на руках з труною «новоросії», – цитує публіцист слова іншого співрозмовника з числа українських переговірників, який нагадує росіянам про перший пункт Мінський домовленостей – припинення вогню.
На цьому тлі Шуклінов констатував, що надії Кремля останнім часом здебільшого провалюються. Так, цьогоріч Путін, здається, вирішив остаточно порвати відносини з Німеччиною.
«Чому у Москві здають нерви – незрозуміло. Жорстка лінія на конфлікт зі всім світом одночасно за три роки так і не дала Росії нічого, крім нових проблем. Тим часом НАТО стало ще ближче до кордонів РФ, укріплюється і стає сильніше, а антиросійські настрої через агресію Кремля посилюються навіть серед найближчих і найвірніших друзів на кшталт Білорусі», – стверджує журналіст.
За його словами, парадоксально, проте риторика Кремля у цілому на руку Україні. Так, ніхто з політичних важковаговиків Європи навіть не починає говорити про пом’якшення санкцій.
Більше того, як підкреслив Шуклінов, надії Путіна на нового президента США теж провалилися.
«До певного часу Дональд Трамп зберігав нейтралітет у питанні російсько-української війни і анексії Криму, проте останнім часом президент США зайняв класичну для республіканської партії лінію протидії агресії РФ», – констатував автор.
Зокрема, як він нагадав, новий американський лідер дорікнув Бараку Обамі за м’якість, оскільки саме при ньому Путін посмів анексувати Кримський півострів. 

Коментарi

Коментарiв