Портніков: Мета імперії – знищити Україну, позбавляючи її мови

271
Український журналіст, публіцист, політичний оглядач Віталій Портніков прокоментував знищення Росією єдиної у Москві (і всій РФ) Бібліотеки української літератури.

Журналіст нагадав, що війна з Бібліотекою української літератури в Москві розпочалася задовго до того, як російські танки з’явились у Криму і на Донбасі.
«Сама Бібліотека української літератури з’явилася під час перебудови, коли зникло багато заборон. І вона була не державною, не міською, а саме народною ініціативою. Але коли російська влада зрозуміла, що Україна дійсно відроджується, почала робити все можливе, щоб цьому перешкодити. Щоб довести, що «ми один народ». А для цього потрібно, перш за все, знищити все те, що складає культурну унікальність українського народу. Яка в такому випадку українська бібліотека в центрі Москви?», – підкреслив у статті для Крим.Реаліїпубліцист.
Він констатував, що відверту зневагу до української мови за рівнем хамства можна порівняти хіба що зі зневагою до білоруської. Попри поширені Росією міфи, українська мова ніколи не була виключно мовою села – але імперія зробила все можливе, щоб вона такою стала.
«Імперія домоглась очевидних успіхів – їх не можна заперечувати. На території, яку вона оголосила своєю, української мови просто немає – і умов для її відродження теж немає. Немає навіть на традиційних територіях розселення українців, які стали частиною Російської Федерації. Там уже давно не дискутують про те, якою мовою розмовляти – своєю чи чужою. Там розмовляють російською», – зазначив Портніков.
Він наголосив, що єдиною територією, де українська мова може зберегтись і розвиватись, є Україна. Русифікована Україна, в якій століттями створювалися умови комфортної відмови від рідної мови.
Журналіст підкреслив, що російський народ підтримував шовіністичні зусилля своєї імперії, був носієм русифікації – і саме тому Росія домоглася такого вбивчого успіху. Саме тому, за його словами,  українська мова стала мовою «аборигенів» у своїй власній країні.
«Я не вірю в силу наказу. Я прекрасно розумію, що людину не можна просто змусити говорити мовою, якою вона не володіє. Я не сумніваюся, що серед російськомовних громадян Української держави переважна більшість – це патріоти України. Саме тому я вірю в силу людини, в силу патріотизму й любові до своєї країни. Просто маєте оцінити рівень небезпеки. Просто зрозумійте, що імперія – нахабна, брехлива, кривава – воює не тільки з вашою країною, а й з українською мовою», – стверджує автор.
«Якщо ви російськомовний патріот України й ніколи не розмовляли українською – почніть вивчати мову країни, в якій живете. Якщо ви не вважаєте, що досягнете успіху – створіть умови для того, щоб цю мову знали, щоб нею спілкувалися ваші діти й онуки. Цікавтесь українською культурою», – зазначив Портніков.
Крім того, він закликав перестати думати, що центр світу перебуває в Москві і коли Росія стане «хорошою», ви знову зможете відвідувати російські театри, які, звісно ж, кращі за наші «провінційні».
«Усе це – ваші комплекси. У тій самій імперській Росії москвичі захоплювалися театром Кропивницького, в тому самому Радянському Союзі спеціально приїжджали до Києва, щоб побачити театр Гната Юри. Україна – така ж країна, як Росія чи Польща. Зі своєю історією, культурою, наукою. І зі своєю мовою. Культурна проблема України – не в нашій неповноцінності, а в спробах конкуренції з Росією в одному мовному просторі, Росією ж і створеному», – запевнив оглядач.
 
«Але російськомовна Україна завжди буде просто російською областю. Брянською, Курською чи Київською – немає значення. А україномовна Україна завжди буде країною. Країною, де не залишиться місця для меншовартості, але завжди буде місце для поваги до самого себе», – підсумував публіцист.

Коментарi

Коментарiв