У ВРУ рознесли намір Савченко відмовитись від депутатської недоторканності

160
Заступник очільника Комітету Верховної Ради України з питань регламенту Павло Пинзеник прокоментував слова народної депутатки Надії Савченко, яка напередодні оприлюднила заява з проханням зняти з неї депутатську недоторканність.  

За словами Пинзеника, заява позафракційної депутатки Надії Савченко щодо зняття з неї депутатської недоторканності не має жодних правових наслідків.
«Ніяких правових наслідків така заява не має. Це взагалі ніякого відношення до її волі чи до її бажання не має», – запевнив нардеп, передає УНІАН.
За його словами, подібні заяви взагалі не передбачені законодавством. Вирішувати питання про зняття чи не зняття депутатської недоторканності не мають повноважень ні парламент, ні комітет з питань регламенту, ні сама нардеп Надія Савченко.
«Є тільки один спосіб зняти недоторканність з депутат – це подання Генерального прокурора про надання згоди Верховної Ради на залучення до кримінальної відповідальності народного депутата Надії Савченко. Іншого шляху для зняття недоторканності закон не передбачає», – підкреслив парламентар.
Нагадаємо, 21 лютого позафракційний нардеп Надія Савченко повідомила, що написала заяву про відмову від депутатської недоторканності.
«Третя річниця Майдану. Настав час політикам виконувати свої обіцянки без третього Майдану! Виконання першої обіцянки: я відмовляюся від депутатської недоторканності. Закликаю всіх народних депутатів України, Президента України та українських суддів зробити те саме», – заявила Савченко.
На цьому тлі вона попросила розглянути її рішення на засіданні парламентського комітету з питань регламенту і винести відповідну постанову до сесійної зали Верховної Ради України.

Коментарi

Коментарiв