Блокада Донбасу може призвести до руйнівних наслідків для України – експерт

201
Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич оцінив наслідки для енергосистеми і України в цілому у зв’язку з продовженням блокади Донбасу.

Як констатував Марунич, частина металургійних заводів уже зупинилася, інші – на межі зупинки. Тепер стоїть питання щодо Курахівської ТЕС, оскільки в разі її зупинки без електрики залишаться мешканці прифронтових населених пунктів – Авдіївки, Краматорська та інших.
«Ситуація може призвести до руйнівних та нищівних наслідків для енергетичної системи та економіки України загалом. Підприємства Ахметова працюють у виробничих ланцюгах з українськими, а значить, заводи також зупиняться. Люди просто втрачають робочі місця. Це удар по національній валюті та валютній виручці з усіма похідними», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу енергетик.
«Укренерго» дає на роботу мінімальним складом близько 40 діб. ТЕС уже перейшли на газ, а це означає, що буде більшими темпами спалюватися газ, через що виникає загроза, що до кінця опалювального періоду його запасів не вистачить у сховищах», – зауважив фахівець.
Нині ж, як він зазначив, якщо вийде з експлуатації хоча б один блок електростанції, що неодноразово відбувалося під час попередніх опалювальних сезонів, країна матиме серйозний дефіцит потужності в енергосистемі.
«Тоді вже уникнути віялових відключень не вдасться. Всі цей сценарій розуміють. Термін уже спливає. Вже зараз мають бути підписані контракти, а вугілля завантажуватися хоч із ПАР, хоч звідки. Грошей на закупівлю цього вугілля також немає. План «Центренерго» на поточний рік Кабмін не затвердив. Це також викликає запитання», – переконаний експерт.
Крім того, як він підкреслив, у цій ситуації дивує бездіяльність СБУ та інших правоохоронних органів, оскільки це їхній прямий обов’язок – не допускати таких інцидентів.
«Сумнівно, що якщо зараз хтось захоче вийти та перекрити рух на залізничному мосту в Києві, його не заберуть до найближчого відділення. Багато часу втрачено від початку цієї історії, коли ще можна було домовлятися з блокувальниками. Зараз здається, що країна скочується в суцільний хаос», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв