Кремль боїться, що після України Майдан прийде до них – дипломат

259
Учасник Тристоронньої контактної групи України в Мінську, колишній посол України в США, Польщі та Туреччині Олександр Моцик розповів про протиріччя у Мінських домовленостей, навколо яких розгорається усе більша дискусія серед політиків і у суспільстві в цілому.

Олександр Моцик нагадав, що переговори у Мінську тривають давно і складно – відбулося уже 55 раундів. Він підкреслив, що російська сторона не бажає виконувати Мінські домовленості й зводить свої зусилля до того, щоб змусити Україну виконати ті положення, у реалізації яких зацікавлена лише сама Росія.
За словами екс-посла, це основна причина.
«Наша позиція полягає в тому, що Мінський процес повинен призвести мирним, дипломатичним шляхом до врегулювання тієї складної ситуації, яка є в Україні в контексті російської агресії», – наголосив в інтерв’ю Апострофу дипломат.
Він зазначив, що Мінський процес має призвести до відновлення територіальної цілісності Україні. Для цього Росія має вивести з України свої війська та озброєння.
Український представник нагадав, що, за інформацією Міноборони і Генштабу, на Донбасі нині перебуває приблизно 5-6 тисяч російських військових. Росія нашпигувала окуповану територію танками, системами «Град», артилерією, бронетехнікою, боєприпасами.
Крім того, Моцик підкреслив, що Україна має отримати контроль над тією ділянкою кордону, яку ми сьогодні не контролюємо.
«Це трохи більше 400 км. Як перший етап контроль усієї території має здійснювати ОБСЄ, чого на сьогодні, на жаль, немає», – констатував колишній посол.
«Нам іноді кажуть: «проводьте вибори», незважаючи на те, що на території, де пропонують їх проводити, є російські війська. Так, значить, вибори там ми маємо проводити, а громадяни тих країн, які допускають, що можна проводити вибори в такій ситуації, не захочуть посилати своїх людей. Тут є велике протиріччя», – підкреслив експерт.
«Ще раз повернемося до першопричин. Агресія проти України – це не тільки агресія проти нашої країни. Росії не сподобалася Україна, тому що вона хоче бути демократичною, жити за правилами цивілізованої Європи і хоче інтегрувати своє господарство в Європейський Союз», – стверджує Моцик.
Як він запевнив, Росія дуже боїться успішної України.
«Очевидно, там такі думки, що ситуація успішної України буде сприяти тому, що колись Майдан може прийти і до Москви. І ці страхи багато в чому визначають поведінку Росії, тому на сьогодні Україна захищає не тільки себе, а і Європейський Союз», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв