Експерт: чому насправді США і ЄС проти блокади Донбасу

122
Керівник аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін пояснив, чому насправді США і Європейський Союз виступають проти торгової блокади Донбасу.

За словами Бароніна, аналіз позиції ЄС вказує на те, що в основі їхньої оцінки лежить принцип інклюзивного підходу до громадян України, які проживають на територіях ОРДЛО, США більше тиснуть на прискорення реформ в енергетичному секторі.
«Таким чином, їхня позиція лежить у площині 8-го пункту Мінських домовленостей: «Визначення модальностей повного відновлення соціально-економічних зв’язків, включаючи соціальні переведення, такі як виплата пенсій та інші виплати (надходження й доходи, своєчасна оплата всіх комунальних рахунків, відновлення оподаткування в рамках правового поля України)», – підкреслив у своєму Facebookексперт
.
«Із цією метою Україна відновить управління сегментом своєї банківської системи в районах, де є конфлікт, і, можливо, буде створений міжнародний механізм для полегшення таких переводень», – запевнив фахівець.
До того ж, як він зауважив, у цій ситуації США роблять акцент саме на енергетичній безпеці, а не цивільних правах.
«У своїй позиції США звертає на себе увагу те, що дозвіл на перетин лінії розмежування належить до «прозорого перетину» і «законних товарів українських компаній», – зауважив аналітик.
Крім того, він підкреслив, що влада США пов’язує питання відмови від блокади з прискореним виконанням реформ в енергетичному секторі, які мають за визначенням збільшити диверсифікацію на ринку й підвищити його надійність. У заяві Сполучених Штатів також є теза про інклюзивність, але вона менш помітна.
Відповідно, переконаний Баронін, очевидно, що спільним у позиціях країн-партнерів щодо блокади ОРДЛО є натяк на порушення Мінських домовленостей із боку України в разі продовження таких дій.

Коментарi

Коментарiв