Двоє екс-«регіоналів» продали газовий бізнес російському мільярдеру

195
Колишній міністр Міненерговугілля Едуард Ставицький і народний депутат України від «Опозиційного блоку» Юрій Бойко продали газовий бізнес російському мільярдеру Павлу Фуксі.

Про це йдеться у статті Економічної правди «Moscow never sleep. Команда Януковича продала газовий бізнес російському мільярдеру».
Видання зазначає, що «на газовому небосхилі України засяяла нова зірка: засновник MosCityGroup Павло Фукс». Протягом останніх двох років цей російський мільярдер скупив пакет вітчизняних газодобувних компаній у енергетичних фаворитів Віктора Януковича – Едуарда Ставицького і Юрія Бойка.
Нині газодобувний бізнес Фукса в Україні є збірною солянкою активів вихідців з Партії регіонів.
Відповідно до інформації ЕП, у Бойка і його бізнес-партнерів Юлія Іоффе та Івана Фурсіна структури Фукса повністю викупили ТОВ «ДВ нафтогазовидобувна компанія» і 51% ПАТ «Девон». У Ставицького – 67% ТОВ «Голден Деррік» і 22,5% ПАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння».
«Рішення Фукса скупити активи опозиціонерів неоднозначне. Із боку його M&A-активність виглядає як поведінка корпоративного «санітара лісу», що підбирає за ослабленими гравцями всі активи без розбору», – стверджує автор.
Також зазначено, що, оформлюючи на себе компанії «регіоналів», Фукс скуповував і їх проблеми. Співрозмовники видання на ринку говорять, що російський бізнесмен, насправді, знає, що робить.
По-перше, як стверджує одне з джерел, операції проводилися з великим дисконтом. По-друге, в діях власника MosCityGroup простежується чітка послідовність.
«Три з чотирьох придбаних ним компаній – «Укрнафтобуріння», «Голден Деррік» і «Девон» – є учасницями одного високорентабельного проекту – розробки Сахалінського газового родовища в Харківській області», – підкреслив автор.
 
«Сахалінка» – найбільший майданчик вуглеводнів в країні. Її доведені запаси – 15 млрд куб м газу, 1,7 млн тонн конденсату і приблизно стільки ж нафти. Однак за її резерви йде нескінченна боротьба.
Зокрема, при Януковичі-президенті протистояння йшло за трьома напрямками. Учасником першого було «Укрнафтобуріння». Ця компанія виявилася перед загрозою анулювання дозволу на користування надрами родовища.
Другий епізод стосувався ПрАТ «Девон», ТОВ «Сіріус-1» (через його засновника Павла Овчаренка контролюється Ігорем Коломойським) і ТОВ «Сахалінське» (через його засновника Ігоря Котвицького вважається близьким Арсену Авакову).
Усі ці компанії були повідомлені про плани щодо розірвання договорів про спільну діяльність з державною НАК «Надра України», на підставі яких вони працювали на «Сахалінці».

Коментарi

Коментарiв